Nyolccal válaszoltak az egyre

Idegenben szerepelt az SzKC, az udvarhelyi kézilabdacsapat vendégként kapott ki a Steaua együttesétől.

szkc_csapat
szkc_csapat
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2010. február 06., 15:57

A chiajnai sportcsarnokban lépett pályára Vlad Caba legénysége, majd lehajtott fejjel hagyhatta el a játékteret a mérkőzés után. Mindössze az első tíz percig tudták tartani a lépést a vendégek, utána a meccs végéig magabiztosan vezetett a Steaua.

szkc_csapat

Rengeteg hiba jellemezte a mieink játékát. Többször is értelmetlen próbálkozásokkal akarták bevenni a katonacsapat hálóját, rengeteg labdát eladtak, könnyelműsködtek, egyszóval technikailag és taktikailag is alulteljesítettek az udvarhelyiek.

Szünetig négygólos hátrányba került a KC, utána még ugyanennyit összeszedtek, így az egygólos hazai győzelem után (SzKC – Steaua 26-25), nyolcgólos vereséget szenvedtek idegenben. Ferenczi Botond és Răpciugă Răzvan hiányoztak a mérkőzésről, mindketten sérüléssel bajlódnak.

Az SzKC a következőkben az európai porondon szerepel, jövő szombaton a lengyel MMTS Kwidzyn otthonába látogat, majd február 20-án itthon fogadja őket a Challenge-kupa 4. körében.

A mérkőzésről részletesebben az élő közvetítésből olvashatnak.

Steaua – SzKC 31-23 (13-9)
A mieink gólszerzői: Mihalcea 5, Tálas 4, Frăţilă, Marcseta és Orbán 3-3, Liberţ 2, Lucsics, Rusia és Matus 1-1.
Kiállítások: 10-8 perc.
Hetesek: 2/2, illetve 4/3.

A bajnokság állása megtekinthető a sporteredmények kategóriában.