Három elveszített összecsapást követően idegenben diadalmaskodott a Székelyudvarhelyi KC. A volt edzőjüket gyűrték le.

szkc, kézilabda, majnov
Lazo Majnov hat gólt szórt.
2013. november 15., 20:50

Október 7-én nyert legutóbb a férfi kézilabda Nemzeti Ligában a Székelyudvarhelyi KC. A Bákói Ştiinţa elleni idegenbeli, illetve a két hazai vereséget (a Pandurii Tg. Jiuval és a Tordai Potaissával) követően pénteken este a Temesvári Poli otthonában lépett pályára a tavalyi bronzérmes. Egy újabb kisiklás a tabella hátsó felébe sodorta volna a gárdát.

A vendégek komolyan vették a küldetést a volt edzőjük, Constantin Ştefan által irányított együttes ellen. Az SzKC a Szabó – Onyejekwe, Blecic, Irimescu, Kuzmanoszki, Majnov, Mihalcea (játszottak még: Ciobanu – Feuchtmann, Tálas, Komporály) összeállításban remekül indította a párharcot. Jól zárt a védelem a lassú bánságiakkal szemben, Szabó egymás után hárította a lövéseket (összesen tizenegy védést mutatott be), Mihalcea pedig rendre bevette az ellenfél kapuját. A 16. percben 4–9, a 22-ben pedig már 5–11 volt az állás. Érezni lehetett, hogy meglesz a három pont ezen a meccsen.

Ennek megfelelően a második félidőben sem változott sok minden. Majnov és Kuzmanoszki szórta a gólokat, a Poli valamelyest növelte a tempót, de három gólnál közelebbre nem tudott kerülni. Ebben a játékrészben pályára lépett Ciobanu Ionuţ, aki térdműtét után hosszas kihagyásra kényszerült. Nem felejtette el a szakmát, hat lövést ő is hatástalanított.

Nyert az SzKC egy közepes színvonalú mérkőzésen, ezzel pedig megkezdte a kapaszkodást a középmezőnyből, oda, ahol valóban a helye lenne. Az élmezőnybe.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 9. forduló:

Temesvári Poli–Székelyudvarhelyi KC 25–28 (11–16)

Gól: Kuzmanoszki, Mihalcea 7-7, Majnov 6 (2 hetesből), Onyejekwe, Komporály, Tálas 2-2, Blecic, Irimescu 1-1.

Hetesek: 2/1, illetve 2/2.

Kiállítások: 4–6 perc.