Nem termett SzKC-pont

Elszenvedte ötödik vereségét a Székelyudvarhelyi KC, miután alulmaradt a Bukaresti Dinamo otthonában.

dinamo szkc kézilabda
Fotó: handbalvolei.ro
szerkesztoÍRTA: JÓZSA CSONGOR
2013. november 24., 13:35
1 hozzászólás.

A férfi kézilabda Nemzeti Liga odavágójának utolsó összecsapásán a fővárosba utazott a Székelyudvarhelyi KC. Fontos meccs előtt állt a tavalyi bronzérmes, a negyedik pozíció volt harcban a Bukaresti Dinamóval szemben, úgy, hogy utóbbiak voltak két pont előnyben a kezdő sípszó előtt.

A Szabó – Mihalcea, Majnov, Kuzmanoszki, Irimescu, Feuchtmann, Onyejekwe (játszottak még: Ciobanu – Tálas, Feuchtmann, Vlad, Ferenczi, Komporály) felállítású gárda jól is indította a meccset, potyogtak a gólok, igaz, hogy a házigazdák sem maradtak adósok. Fej-fej mellett haladt a két csapat, hol az egyiknél, hol a másiknál volt az előny, de két góllal egyik sem tudott meglógni. Ennek megfelelően a pihenőre is úgy mentek a felek, hogy 18–17-re a Dinamo vezetett.

A második félidő azonban teljesen más játékot hozott. Bár a védekezés egyik csapatnál sem zárt, visszaesett a ritmus, a kapusok több védést is bemutattak, az SzKC pedig sokkal többet hibázott, mint az első félórában. Kihagyott hetesek, eladott labdák jellemezték a játékot, így fokozatosan átvette a vezetést a fővárosi alakulat, két-három góllal folyamatosan elől volt, sőt az 54. percben már négy volt közte (26–22).

A végén huszáros hajrába kezdett az udvarhelyi csapat, Feuchtmann és Kuzmanoszki is betalált, de a kulcsmomentum ekkor következett be. Egy előredobott labdát a kapus, Ciobanu szerzett meg a kilencesnél, miután kitette könyökét a házigazdák játékosa előtt. A játékvezetők rögtön felmutatták a piros lapot, az emberelőnyt pedig kíméletlenül kihasználta a Dinamo, a végső sípszókor néggyel nyert,

A Székelyudvarhelyi KC elszenvedte az ötödik vereségét a pontvadászatban, a bajnokság felénél annyi kikapott meccsel áll, mint a tavalyi kiírásban az éremosztásnál.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 11. forduló:

Bukaresti Dinamo–Székelyudvarhelyi KC 32–28 (18–17)

Gól: Kuzmanoszki 7, Feuchtmann 6, Mihalcea, Majnov, Irimescu 3-3, Onyejekwe, Ferenczi 2-2, Tálas, Vlad 1-1.

Hetesek: 4/4, illetve 4/1.

Kiállítások: 10–12 perc.