Az utolsóval ikszelt az SzKC

Vereséggel felérő döntetlent játszott a Székelyudvarhelyi KC a Nemzeti Liga sereghajtójának otthonában.

székelyudvarhelyi kc, bukaresti csm, kézilabda
Fotó: archív.
2014. január 26., 20:32
3 hozzászólás.

Papíron könnyű találkozóra számíthatott a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga tavaszi idényének folytatásában, hiszen az ellenfél az utolsó helyezett, eddig csupán egyetlen győzelmet jegyző Bukaresti CSM volt.

A vendégek a Szabó – Onyejekwe, Feuchtmann, Tálas, Sipos, Majnov, Mihalcea (játszott még: Ciobanu – Kuzmanoszki, Ferenczi, Irimescu, Câmpan) összeállítással indították a meccset, a házigazdák nagyon bátran játszottak, az SzKC először a 18. percben vette át a vezetést (6–7). A szünetig még megszórtuk magunkat, így úgy festett, hogy letudta a meccset a tavalyi bronzérmes.

Pedig nem, hiszen a pihenőt követően sem adta fel egy pillanatig sem a fővárosi együttes, nagyon akadozott az udvarhelyiek támadójátéka, ráadásul nagyon sokszor kellett emberhátrányban szerepelniük.

Talán a CSM-játékosokat is meglepte, amikor az 57. percben visszavették a vezetést (26–25). Hiába az időkérés, a vendégek képtelenek voltak a győzelemre, sőt nagyot kellett küzdenie, hogy ne kapjon ki.

A vége döntetlen lett, ami az SzKC számára felér egy kikapott meccsel. A csütörtöki, bajnokok elleni rangadó előtt ez semmiképp sem túl biztató.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 14. forduló:

Bukaresti CSM–Székelyudvarhelyi KC 26–26 (12–16)

Gól: Feuchtmann, Mihalcea 5-5, Kuzmanoszki 4, Onyejekwe, Majnov 3-3, Tálas, Ferenczi, Irimescu 2-2.

Kiállítások: 12–18 perc.

Hetesek: 0/0, illetve 2/1.