Győzött Lengyelországban az SzKC

Kedvező helyzetből várhatja a jövő vasárnapi visszavágót a Székelyudvarhelyi KC, egygólos előnyt szerzett Zabrze-ben.

zabrzeszkc
Minden jó, ha a vége jó
2014. február 15., 21:34

A Górnik Zabrze otthonában szervezetten, jól játszva nyert az SzKC és szerzett előnyt a február 23-i visszavágóra. A csapatot a Székely Medvék tízfős szurkolócsoportja is elkísérte Lengyelországba – a végén együtt örülhettek.

Jól indult a meccs a KC számára, már az első percektől magához vette a kezdeményezést a Caba-legénység, Majnov és Mihalcea nagyon jó formában voltak, szórták a gólokat. A kapuban Szabó Levente is nagyon jó napot fogott ki, kitűnően védett, heteseket is hárított. Négy góllal is vezetett az SzKC, de a szünetig a Górnik behozta a hátrányt, 9-9-cel mentek pihenni a csapatok.

gornikszkc2A második félidőt szenzációsan kezdte a KC, Onyejekwe, Sipos és Mihalcea zsinórban három gólt szereztek. A házigazda nem hagyta magát, de futott az eredmény után – kiegyenlítenie ismét sikerült a vége előtt hét perccel, de a végjátékban megint rákapcsolt az udvarhelyi gárda, három góllal elhúzott, végül egy góllal húzta be a meccset.

A visszavágót vasárnap, február 23-án játsszák az udvarhelyi sportcsarnokban, a mérkőzést egy macedón kettős, Saso Krkacev és Gjoko Kolevski vezetik majd, a megfigyelő a ciprusi Telemachosz Szavvidesz lesz.

Challenge Kupa, nyolcaddöntő, első meccs

Górnik Zabrze-Székelyudvarhelyi KC 22-23 (9-9)

Gól: Majnov 10 (5-öt hetesből), Mihalcea 6, Kuzmanoszki 3 (2), Onyejekwe 2, Sipos, Feuchtmann 1-1.

Hétméteresek: 4/2, illetve 8/7.

Kiállítások: 8–6 perc.