Itthon is sikerült megverni Brassót

A férfi kézilabda Nemzeti Liga 16. fordulójában az SzKC hazai pályán tartotta a két pontot.

szkc_brasso
szkc_brasso
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2010. február 17., 20:20

Mivel az udvarhelyi kézilabdások a hétvégén Challenge-kupás meccset játszottak, a mai napra kellett halasszák a Brassói Rom Cri elleni találkozójukat. Körülbelül 600 néző volt kíváncsi a mérkőzésre, amelyen a hazaiak többnyire uralták a helyzetet.

szkc_brasso

Az elején és a mérkőzés vége fele volt egy kis megingásuk a mieinknek, viszont nagyobb részt irányítani tudott a Vlad Caba által irányított gárda. Húsz percig tudta tartani a lépést a Cenk alatti együttes, utána teljesen elvesztette a fonalat. A félidőben már héttel vezettek az udvarhelyiek. Minden pozícióból gólt dobtak, a vendégegyüttes egyszerűen nem tudta visszafogni a támadásokat.

Pihenő után folytatódott, ahol abbamaradt. Kilenccel is vezetett a KC. A mérkőzés vége előtt tíz perccel azonban kiengedtek, és a játék végén csak ötgólos győzelmet tudhattak magukénak. Ez elég, hogy azt a nagyon fontos két pontot begyűjtsék, ugyanis az idei szezonban ez az első nyert meccsük. Tavaly Brassóban kilenccel nyert az SzKC (28-37).

SzKC – Brassói Rom Cri 32-27 (16-9)
Gólszerzők: Mihalcea 6, Marcseta és Frățilă 5-5, Rusia 4, Ferenczi és Liberț 3-3, Tálas és Lucsics 2-2, Orbán és Komporály 1-1, illetve Amihăieșii 8, A. Fărcaș 5, Ramba 4, Băluț, Gaie és R. Fărcaș 2-2, Eduard, Pamazan, Ezechil és Roman 1-1.
Hetesek: 5/3, illetve 5/4
Kiállítások: 4 és 6 perc.