Ledolgozták a hátrányt, de nem jutottak tovább

Tizenkét góllal nyert az SzKC a Challlenge-kupa 4. körének visszavágóján, de a lengyelek idegenben szerzett több góllal továbbjutottak.

IMG_7422
IMG_7422
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2010. február 20., 21:05

Óriási csatát vívott a Székelyudvarhelyi KC, 35-23 arányban nyert hazai pályán a lengyel MMTS Kwidzyn csapata ellen. Nagyszerű hangulat uralkodott az udvarhelyi sportcsarnokban a kézilabda Challenge-kupa negyedik körének visszavágóján. Már a mérkőzés elején beindultak a mieink, négy góllal is elhúztak a vendégektől.

IMG_7422

Teltház előtt zajlott a mérkőzés, a szurkolók kitartóan bíztatták a csapatot, amely majdnem meg tudta hálálni a drukkolást. Mindvégig nagyon jól teljesített a KC: a kapusok és a játékosok teljesítménye is kitűnő volt. Fokozatosan dobálták a gólokat az udvarhelyiek, a védekezés is a helyén volt. Szünetben 16-11-re vezetett a Vlad Caba által irányított gárda.

A második játékrészben olyan játékot produkált a hazai együttes, amit az udvarhelyi közönség nem sokszor lát. Emberhátrányból gólt dobtak, a beállóst meg tudták játszani többször is, a védekezésben pedig nem volt sok kifogás. Az utolsó öt percben a nézők már felállva drukkolta. Ekkor éleződött ki a mérkőzés hangulata, ugyanis sikerült behozni a lemaradást. Negyven másodperccel a vége előtt 12 góllal vezettek a mieink, amihez még egy gól kellett volna, mivel Lengyelországban Udvarhely csak 20-at dobott, a Kwidzyn itt 23-at.

Még egyszer kellett volna betaláljon a KC, amire volt is lehetősége, hisz ők támadhattak. Időt kért Vlad Caba. Visszaálltak a csapatok, viszont okosan szabálytalankodott a lengyel együttes, és eljutott addig, hogy időntúli szabaddobással próbálkozhattak a hazaiak. Ezt nem tudta Rusia bedobni, így kiestek a Challenge-kupából.

Összesítésben 55-55-ös eredményt jegyezhettek, de idegenben több gólt szerzett Kwidzyn, amivel továbbjutottak.

Székelyudvarhelyi KC – MMTS Kwidzyn 35-23 (16-11)
Gólszerzők: Mihalcea 9, Rusia 8, Marcseta 7, Ferenczi 5, Frățilă 3, Lucsics 2, Liberț 1.
Hetesek: 4/3, és 5/2