Nem jutott a legjobb négy közé az SzKC

Búcsúzott a nemzetközi porondtól az SzKC, a portugál Aguas Santas több idegenben lőtt góllal lépett a legjobb négy közé.

aguasszkc
Idehaza nyolc góllal is vezetett a KC, Portóban nem tudta kiharcolni a továbbjutást. Fotó: Szkc.ro
2014. március 23., 17:10

Kiesett a Challenge Kupából a Székelyudvarhelyi KC, szombaton este Portugáliában 30-27-re vereséget szenvedett – összesítésben 58-58 volt az eredmény, de a házigazdák kettővel több gólt lőttek idegenben.

Az SzKC a Szabó - Mihalcea, Majnov, Tálas, Feuchtmann, Blecsics, Onyejekwe felállásban kezdte a mérkőzést (pályára lépett még Ciobanu – Sipos, Ferenczi, Cîmpan, Komporály), az ellenfél rögtön ellépett három góllal. Negyedóra műlva sikerült az egyenlítés, azonban a félidőben is három volt közte.

A második félidőben is végig tartotta a háromgólos előnyét az Aguas – az utolsó perben mégis az SzKC állt továbbjutásra, Irimescu góljával ugyanis kettőre csökkent az előny. Azonban emberelőnyben az Aguas gólra váltotta az utolsó támadást, így a portugálok örülhettek a végén.

Challenge Kupa, negyeddöntő, visszavágó:

Aguas Santas-Milaneza–Székelyudvarhelyi KC 30–27 (15–12)

Gólszerzők: Roque 8, Cruz 6, Sousa 4, Lourenco 3, Bjelanovics 2, Ferreira 2, Oliveira 2, Couto 1, Salgado 1, illetve Majnov 9, Irimescu 4, Mihalcea 4, Blecsics 3, Feuchtmann 3, Tálas 2, Ferenczi 1, Onyejekwe 1.

Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc.

Továbbjutott: az Aguas Santas, 58–58-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.