Kemény játékban kapott ki az SzKC

A Bákói Ştiinţa csapata szó szerint az utolsó másodpercben szerezte meg a nyertes gólt, a Székelyudvarhelyi KC ellen.

Szkc_bako
Szkc_bako
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2010. március 06., 21:21
3 hozzászólás.

Szombaton hat órától került sor a Férfi Kézilabda Nemzeti Liga, 19. forduló, Székelyudvarhelyi KC – Bákói Ştiinţa mérkőzésre. A városi sportcsarnok már a meccs kezdete előtt megtelt, a Székely Medvék szurkolásától volt hangos a terem. A játék kezdete előtt az SzKC játékosai virágot osztottak a nézőtéren ülő női drukkereknek. Kedves figyelmesség a közelgő március 8-ra való tekintettel.

A mérkőzés kezdésekor elhangzott a székely himnusz. Az első gólokra az ötödik percig kellett várni, 1-1. A következő kilenc percben a játék vezetését átvette a Bákói Ştiinţa. Több helyzetet is kihagyott az SzKC, így a tizennegyedik percben öt ponttal vezetett a bákói csapat (3-8). Az SzKC-nak sikerült megemberelniük magukat és felzárkóztak a vendégcsapathoz, de a félidőt így is 13-15-el kikapták.

A második félidőre már nagyon fűtött volt a hangulat. A nézőtérről hatalmas hangzavar jelezte a bírákkal való egyet nem értést. A hazai csapatból többször kivették a kapust így hatan támadták a bákói kaput. Kiegyensúlyozott meccs zajlott a két fél között. Az egyre feszültebb hangulat meglátszott a játékon is, a 41. percben Prachartnak mutatnak fel piros lapot Mihalcea lerántásáért. Aztán a 46. percben kitör a káosz, Mihalceát Tevzadze kilöki a pályáról. A két csapat összekapott, a meccset leállították, Tevzadzet pedig piros lappal büntették.

Szkc_bako2

A két csapat fej-fej mellett haladt, az 58. perc végén vezetett az SzKC egy ponttal (24-23), aztán az utolsó percben felpörögtek az események. Az eredményjelző tábla 25-25-t mutatott, amikor már csak pár másodperc volt hátra. Frăţilă is piros lapot kapott. Időkérés után indult az óra és az utolsó másodpercben, Păunică bedobta a győztes gólt.

Székelyudvarhelyi KC – Bákói Ştiinţa 25-26

A körülbelül 30 fős bákói drukker csoport a játékosokkal együtt ünnepelte a győzelmet.

Gólszerzők:
SzKC: Ferenczi Botond 5, Mihalcea Andrei 5, Frăţilă Eugen 5, Vladimer Rusia 6, Tálas Huba 2, Milutin Lucic 1, Marceta Mirko 2.