Harmadszor ikszelt itthon az SzKC

Döntetlent játszott a férfi Nemzeti Liga kilencedik fordulójában, szombat este a székelyudvarhelyi KC a vendég CSU Suceavával.

szkc csu-0834
Fotók: Csedő Attila
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2014. október 19., 10:02

A kissé álmosan játszó Szabó – Mihalcea, Majnov, Tálas, Kuzmanoszki, Rusia és Onyejekwe felállású SZKC (játszott még: Tevzadze, Stojlov, Komporály, Sipos, Orbán Levente, Ferenczi) a támadásokban hibázott, így az ellenfél húsz perc alatt négygólos előnyre tett szert. Szünetig sikerült kiegyenlíteni Szabó védéseinek köszönhetően.

A második játékrészben már vezetett is az SzKC két góllal, de a vendégeket nem lehetett lerázni. Az utolsó tíz percben a CSU is vezetett kettővel. Végül Mihalcea dobott zsinórban négyet, megfordítva ezzel az állást, a hajrában azonban egyenlíteni tudott a suceavai csapat.

szkc csu-0850

A tízedik fordulót november elején rendezik, a Bukaresti Dinamo vendége lesz az SzKC, addig a válogatott miatt három hét szünet következik.

Férfi Nemzeti Liga, 9. Forduló

Székelyudvarhelyi KC–CSU Suceava 23–23 (11–11)

Gólszerzők: Mihalcea 7 (2 hetesből), Onyejekwe 5, Majnov 3 (1), Kuzmanoszki, Tálas 3–3, Komporály 2

Hétméteresek: 5/3, illetve 3/0

Kiállítások: 6, illetve 14 perc