Negyeddöntős a Challenge Kupában az SzKC, kettős győzelemmel lépett tovább.

redboys-szkc1
Fotók: Csedő Attila
2015. február 14., 21:36
2 hozzászólás.

Papíron a Red Boys Differdange volt a házigazda a szombat esti összecsapáson, ami lényeges dolgokban nem különbözött az odavágótól. A Székelyudvarhelyi KC ezúttal fekete, a luxemburgi csapat fehérben lépett pályára, a nézők viszont jóval kevesebben voltak, a Székely Medvék szurkolócsapatából is alig néhányan jöttek el.

Az volt a cél, hogy húsz gól alatt kapjon az SzKC, ez sikerült is, de már az első félidőben látszott, hogy tulajdonképpen a Konstanca elleni jövő heti bajnokira gyakorol a csapat. A vendégek valamivel élénkebben kezdtek, mint az első meccsen, ám a lelkesedésükből egy tizennégy gólos vereségre futotta.

redboys-szkc2A posztokon megfigyelhető volt, hogy Ferenczi jobbszélsőként játszotta végig a második félidőt (Komporályt erre a találkozóra sem nevezték, de Onyejekwe is sérült), Kuzmanoski pedig olyankor is volt vészkapus, amikor heten voltak a pályán az SzKC játékosai. A meccs egyik legtapsoltatóbb jelenete az volt, amikor Kuzmanoski klasszis kapusmozdulattal, lábbal védett egy lövést.

redboys-szkc3A negyeddöntők párosítását február 25-én sorsolják ki. A bajnokságban szerdán 19 óra 15 perctől a bajnok Konstanca otthonában látogatunk, a meccset a Digi Sport élőben közvetíti, szombaton, február 21-én a Temesvári Polit fogadjuk.

Férfi kézilabda Challenge Kupa, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés

RED BOYS DIFFERDANGE–SZÉKELYUDVARHELYI KC 16–30 (10–13)

RED BOYS: Cenușă – Scheid, Zekan Alen 8, Hamiti, Manderscheid 2 (1), Thierry 3, Faber. Csere: Boushabi (kapus), Quintus 1, Dzsellal 1, Podrvstic 1, Zekan Aldin, Cakaj. Edző: Srdjan Skercevic.

SZKC: Szabó – Mihalcea 4, Majnov 7 (2), Ramba 2, Stoilov, Orbán Levente 5, Sipos 3. Csere: Orbán Szilárd (kapus), Kuzmanoski 2, Szász 1, Ferenczi 3, Rusia 3, Kónya. Edző: Vlad Caba.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–5, 17. p.: 7–9, 25. p.: 9–12, 37. p.: 10–16, 45. p.: 10–20, 58. p.: 15–28.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 3/2

Az SzKC 63–36-os összesítéssel jutott tovább a negyeddöntőbe.