Nagy lehetőséget szalasztott el az SzKC

Az utolsó percben siklott ki az SzKC, nem játszik kupadöntőt Nagybányán. Megnyert meccset bukott el a csapat.

szkcelodonto4
Fotók: Sinka-Király Levente
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2015. április 04., 15:52
5 hozzászólás.

A második elődöntőre nagyon kevesen maradtak a nagybányai sportcsarnokban, az SzKC és a Pandurii foghíjas lelátók előtt eshetett egymásnak. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de csak a jó kapusteljesítménynek (Szabó és Tevzadze egyaránt jól védtek) és Ramba góljainak köszönhetően mehettek döntetlennek a csapatok a pihenőre.

szkcelodonto2A csarnokban a maroknyi hazai szurkoló a pandúroknak szurkolt, főleg a Románia!-kiáltás volt nagyon gyakori. Nem talált fogást a KC az első félidőben a szívósan védekező olténiaiakon, habár szép momentumai is voltak a csapatnak, Ramba kettős emberhátrányban is tudott gólt lőni.

szkcelodonto3A második félidő elejét nagyon jól kezdte az SzKC, pát perc alatt néggyel is elhúzott, de volt annyi erejük a pandúroknak, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Habár végig vezetett az udvarhelyi együttes, az 57-ik percben egyenlő volt az állás.

szkcelodonto1Az utolsó percben jött a hidegzuhany, a Pandurii emberhátrányban egy kínai figurával megszerezte a vezetést. Az utolsó támadást az SzKC vezette, Rusia be is talált, de a játékvezetők tamadó szabálytalanságot láttak és nem adták meg a gólt. Történelmi lehetőséget szalasztott el az SzKC, fennállása óta először döntőt játszhatott volna.

Férfi Kézilabda Román Kupa, elődöntő

Nagybánya, Lascăr Pană sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Robert Harabagiu és Silviu Stănescu

SZÉKELYUDVARHELYI KC–ZSILVÁSÁRHELYI PANDURII 23–24 (10–10)

SZKC: Szabó – Mihalcea 4, Majnov 1, Ramba 6, Rusia 4, Onyejekwe 2, Tálas 1. Csere: Tevzadze, Orbán Szilárd (kapusok), Kuzmanoski 2, Sipos 2, Stoilov, Orbán Levente 1, Ferenczi, Komporály. Edző: Vlad Caba.

PANDURII: Antonaru – Kekezovic 3, Dragnea 3, Acatrinei 1, Sifre Flores 6, Mota 5, Stankevicius. Csere: Seavra Alvaro, Mănescu Bogdan 2, Apolzan 3 (3), Vlad Stoica, Enache 1. Edző: Liviu Andrieș

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0–1, 12. p.: 4–3, 20. p.: 7–7, 36. p.: 14–10, 48. p.: 18–16, 53. p.: 21–18, 57. p.: 22–22.

Kiállítások: 16, ill. 8 perc

Hétméteresek: 0/0 ill. 4/3

A Román Kupa első elődöntőjének eredménye: Nagybányai Minaur – Konstancai HCM 25-24 (13-11). A kisdöntőt nem tartják meg, mert Konstanca vezetősége úgy döntött, hogy az elődöntőben tapasztalt bíráskodás miatt nem áll ki a mérkőzésre. A finálét vasárnap 17 órától a házigazdák és Zsilvásárhely játsszák.