Nyolcból hatodik lett az ifi 1-es csapat, bukarestiek nyerték a bajnoki címet

Hatodik helyen végzett a Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub ifjúsági 1-es lánykézilabda-csapata az országos döntőben.

ifi1bajnok2015
Fotó: Facebook.com/FRH - Federația Română de Handbal Official
2015. május 04., 11:40

A Kolozsvári Horia Demian sportcsarnokban megrendezett nyolccsapatos döntő tornán Rigó Béla és Mester Zsolt tanítványai két csoportmeccset elveszítettek, egyet pedig megnyertek, így az ötödik és hatodik helyért játszhattak szombaton.

Szerdán az Energetic Rm. Vâlceától 33-28-ra kaptak ki, másnap az Activ Plopeni-től 31-29-re szenvedtek vereséget. A Roman-i Sportiskola együttesét 35-32-re verték meg, így csoportjukban 3. helyen végeztek.

Az 5.-6. helyért játszott helyosztón 37-24-re kikapott az udvarhelyi csapat a Nagybányai Martától. A bajnokságot a Bukaresti CSM csapat nyerte, a fináléban kétszeri hosszabbítás után 43-40-re verték meg az Energetic Rm. Vâlceát.