Kikapott az SzKC, még egy meccse lesz ebben az idényben

Nem dőlt el az ötödik helyezett kiléte, vasárnap még ki lehet menni egy meccsre a sportcsarnokba.

szkcsteaua33
Fotó: Csedő Attila / archív
2016. május 25., 20:39

Chiajnán a Bukaresti Steauával csapott össze az SzKC szerda este. A cél az volt, hogy az udvarhelyi gárda győzelmével megszerezze a bajnokság ötödik helyét. Ez egyelőre várat magára, hiszen a találkozót a házigazdák nyerték: az első félidőben inkább ők voltak előnyben, de pihenni már döntetlennel mehetett a két csapat.

A második játékrészben ellépett az SzKC, a mérkőzés utolsó perceihez közeledve azonban megfordult az állás: a 25-22-re vezető KC zsinórban öt gólt kapott, s a hátralevő időben nem tudott kiegyenlíteni.

Az ötödik helyről a harmadik mérkőzés dönt, ezt vasárnap (a kezdési időpont még nem ismert) játsszák le az udvarhelyi sportcsarnokban.

A bajnokság döntőjében szintén lesz harmadik mérkőzés, mert szerdán este a Bukaresti CSM 27-25-re győzte le a Dinamót, kiegyenlítve az állást. A két győzelemig tartó párharc harmadik összecsapását a Dinamo otthonában játsszák le hétfőn, május 30-án 18 órától.

Férfi kézilabda bajnokság, rájátszás, az 5-6. helyért, 2. mérkőzés

Bukaresti Steaua – Székelyudvarhelyi KC 28–27 (14–14)

Az udvarhelyi góllövők: Mihalcea 9, Sipos, Markez 4-4, Ghiță, Kuzmanoski 3-3, Rusia 2, Ojleski, Csog 1-1.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3.