Gond nélkül jutott a nyolc közé az SzKC

Nyolcgólos győzelmet aratott a kézilabdacsapat a naptári év utolsó meccsén, Foksányt kiejtette a kupából.

szKCFoksany
Fekete és Balázs is több percet játszhattak. Fotó: Csedő Attila
2016. december 18., 23:33

Végig vezetve, jól játszva nyerte meg a Román Kupa nyolcaddöntőjét az udvarhelyi csapat, a vendég Foksányi CSM-nek esélye sem volt a meccsen.

Mivel nem képviseltek komolyabb játékerőt a foksányiak, Vlad Caba bátran nyúlt a fiatalabb játékosokhoz is, így több időt kapott Balázs, Fekete, illetve a kapus Buzogány is – utóbbi az utolsó percben egy hetest is hárított.

Da Rosa gólt is szerzett az első félidőben, a néhány másodpercig a kapusuk nélkül játszó vendégek ezt a „büntetést" Onyejekwétől is megkapták – mindkét sportolónk nagyon messziről vette be az üres kaput.

A többi nyolcaddöntőn nagyjából papírforma-eredmények születtek, a jobban rangsorolt együttesek jutottak a legjobb nyolc közé. Az eredmények: Jászvásári CS Politehnica (másodosztály)–Bukaresti Dinamo 35–48, Tordai Potaissa–Vaslui 31–30, Temesvári Poli–Resicabánya 31–23, Dunărea Călărași–Nagybányai Minaur (másodosztály) 37–32, Steaua–Fogarasi VSK 23–21, Szatmárnémet–Bukaresti CSM 27–29, Suceava–Konstanca 19–22.

Román Kupa, nyolcaddöntő

Székelyudvarhelyi KC–CSM Foksány 39–31 (23–11)

Az udvarhelyi gólszerzők: Baranau 8, Ghiță 6, Ojleski 4, Mihalcea 4, Tálas 4, Csog 3, Peric 2, Balázs 2, Fekete 2, Komogorov 2, Onyejekwe 1, Da Rosa 1.