Behúzta a kötelezőt az SzKC, Konstanca jön szerdán

A Foksány elleni meccset egy kapkodó első félidő után lazán megnyerte a csapat, s eldőlt az is, hogy Konstancán kéne túllépni.

SzKCFoksany2
Fotók: Facebook.com / SzKC
2017. április 01., 20:46

A Konstanca-CSM Bukarest találkozó még az SzKC meccse előtt lejárt, s a vemdégcsapat 24-23-as győzelme azt jelentette, hogy az udvarhelyi mérkőzés eredményétől függetlenül a CSM a 3., az SzKC a 4., Konstanca pedig az 5. helyen zárja az alapszakaszt.

Így csütörtökön, április 6-án Konstanca látogat Udvarhelyre a rájátszás első meccsére (ez 18 óra 45 perckor kezdődik), hétfőn, április 10-én 19.30-tól játsszák a második találkozót, s amennyiben szükség lesz harmadik meccsre (két győzelemig megy a párharc), akkor az csütörtökön, április 13-án lesz Udvarhelyen. Ami a többi párosítást illeti, a Dinamo Călărași-sal, Torda Temesvárral, a CSM pedig Vaslui-jal került össze.

szKCFoksany1A szombat esti meccs első félideje nem volt sima az SzKC számára, nem tudott meglpni a csapat, sőt a játékrész végén a vendég foksányiak vezettek. Jokanovicnak nem ment a védés, húsz perc után le is cserélte Vlad Caba, de Da Rosa sem volt sokkal jobb, a vendégek balátlövője, Mădălin Țuțu csak az első félidőben hétszer volt eredményes – ők sokat cseréltek, az SzKC csupán egyet.

Aztán a második játékrészre bejött Mihalcea és Tálas, majd több poszton is váltott Caba. Szász kiegyenlített, Da Rosa hetest védett ki, innen pedig meglendült a csapat, elhúzott négy góllal, s végig tartotta az előnyt. A maximum nyolcgólos előny volt, az utolsó találatot Balázs Botond szerezte, aki Fekete Róberthez hasonlóan kapott öt perc játéklehetőséget.

szkcfoksanyBalazsBotondEddig sem volt könnyű, de a neheze most jön, a rájátszásban kizárólag kemény, vérre menő, ki-ki meccsek lesznek – az élmény tehát minden SzKC-meccsen garantált.

Férfi Kézilabda Bölények Ligája, alapszakasz, 26. forduló

SZÉKELYUDVARHELYI KC–FOKSÁNYI CSM 2007 33–26 (14–15)

Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ionuț Marta és Cristian Baban (Nagybánya)

SZKC: Jokanovic (1 védés/9 kapott gól) – Baranau 5 (3), Ghiță 2, Kuzmanoski 3, Komogorov 3, Onyejekwe 4, Szász 2. Csere: Da Rosa (8/17) – Kukoski, Mihalcea 4 (1), Tálas 1, Peric 2, Markez 4, Csog 2, Fekete, Balázs 1. Vezetőedző: Vlad Caba.

CSM 2007: Marocico (5 védés/14 kapott gól) – Năstăsie 7 (3), Miroiu 3, Băluț, Rață 2, Ragea 2, Popovici. Csere: Cloșcă (3/11), Tevzadze (3/8) – Enache, Țuțu 9, Popa 2 (1), Gramatic, Răpciugă Răzvan, Rotaru, Cadar. Vezetőedző: Ciobotariu Viorel.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3, 10. p.: 7–5, 22. p.: 10–10, 28. p.: 12–13, 33. p.: 16–16, 45. p.: 24–20, 50. p.: 27–20, 55. p.: 31–23.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/4 ill. 6/4