Sajnos esélye sem volt az SzKC-nak a CSM-vel szemben, szinte nyoma sem volt a Dinamo elleni jó játéknak.

szkc-csm-7049
Dragan mester sem tudott taktikai fogást találni Szászékon.
2017. december 06., 19:11

A rossz kezdés megpecsételte az SzKC sorsát, az első percekben egyszerűen nem találta a csapat az utat a horvát Mate Sunjic kapuja felé, túloldalt pedig az egykori közönségkedvenceink, Szász Andris, valamint Chike Onyejekwe az első négy gólból hármat vállaltak. A negyedik után időt kértünk, de nagyon nehezen állt össze a csapat játéka: a játékrész végére megközelítettük az ellenfelet, de az is látható volt, hogy a CSM nagyon jól tartja magát, okosan védekezik, támadásban pedig Georgievski, Humet és Robledo remekeltek.

Nem nagyon tudtunk rajtuk fogást találni a második játékrészben sem, Vlad Caba csapata most elkapta a fonalat és megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé a kupában. A végére mindkét védelem szétesett, potyogtak a gólok itt is, ott is, de az szóba sem jött, hogy megnyerjük a meccset. Talán a kétbeállósos, hét mezőnyjátékosos felállásunknál lehetett volna, de Georgievski akkor az üres kapuba dobta a labdát.

Alább a statisztikát lehet böngészni, de talán nem is érdemes, ez egy teljesen más meccs volt, mint a vasárnapi. Szombaton már bajnoki van, 16 órától Foksányban játszik a csapat, a jövő héten pedig Torda jön Udvarhelyre – minden bizonnyal óriási presztízscsata lesz.

Fan Courier Román Kupa, nyolcaddöntő

BUKARESTI CSM–SZÉKELYUDVARHELYI KC 35–28 (19–15)

Bukarest, Rapid Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Adrian Georgescu és Mihai Moldoveanu (Konstanca).

CSM: Sunjic (11 védés / 28 kapott gól) – GEORGIEVSKI 9, HUMET 6, Militaru, Robledo 5 (2), ONYEJEKWE 5, SZÁSZ 4. Csere: TIOUMENCEV 6, Rotaru, Ramba, Novanc, Negru. Vezetőedző: Vlad Caba.

SZKC: Szaldatcsenka (5 védés / 19 kapott gól) – Baranau 3 (1), Krivokapic, Kuzmanoski 2, Dragas 2, Kovacevic 1, VILOVSKI 4. Csere: Da Rosa (9/15) – Szőke, SZADOVIJ 4, Tálas 3, GHIȚĂ 5, Balázs 2, Csog, Mihalcea 2. Vezetőedző: Dragan Dukic.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–0, 10. p.: 7–3, 17. p.: 12–8, 27. p.: 17–14, 36. p.: 21–17, 44. p.: 24–20, 54. p.: 30–24, 58. p.: 33–27.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 2/1