Kolozsvárról is elhozta mindkét pontot a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga nyolcadik játéknapjának pénteki találkozóján.

Kezi_Kolozs_SzKC_nov5
2010. november 05., 19:50
3 hozzászólás.

A székelyudvarhelyiek régi edzőjük, Constantin Ştefan által irányított csapat ellen léptek pályára idegenben, de több mint ötvenfős szurkolótábor buzdította egész mérkőzésen. Az első húsz percben nem tudott elszakadni egymástól a két ellenlábas. A pihenőig aztán Bârză remekléseinek, Kuzmanoszki gólerősségének, illetve a védekezés feljavulásának köszönhetően már három góllal vezetett az SzKC.

A második félidőben mindvégig megtartotta előnyét a vendégegyüttes, sőt növelni is tudta. Egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki nyeri az összecsapást, így hét győzelemmel, csupán egy vereséggel továbbra is a tabella élmezőnyében foglal helyet a Vlad Caba által irányított gárda.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 8. forduló:
Kolozsvári U–Székelyudvarhelyi KC 27–32 (11–14)
A vendégek gólszerzői: Kuzmanoszki 11, Mihalcea, Ferenczi, Rusia 5-5, Tálas 3, Dimache 2, Sztojlov 1. Játszottak még: Bârză, Varó – Frăţilă.