Élő közvetítés: SzKC - Londoni Great Dane

szkc_dane
szkc_dane
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. október 10., 17:39

Továbbjutott az SzKC a Challenge-kupa harmadik selejtezőkörébe. A holnap esedékes, Zivinice elleni mérkőzés után dől el, hogy elsőként, vagy másodikként végzünk a csoportban.

Vége a mérkőzésnek, az eredmény 40-21.

56. perc
A Székely Medvék énekelnek, mindegyik játékosnak a nevét beleillesztve a nótába: "Uccára nyílik a kocsmaajtó. Kihallaccik belőle a ........(játékosok neve)

53. perc Matus és Marcseta
kínai csellel örvendeztetik a közönséget. 15-17

50. perc
Dobálgatják egymásnak a gólokat, sokkal vezetünk, de nem lazítanak a mieink. 33-17

46. perc Varó
bezárta a kapuját, az angolok csak néhányszor tudnak túljárni az eszén.

44. perc
Már közönségjátékot játszik az SzKC, mindenféle figurát kipróbálnak. 30-15

42. perc Ellentámadásokból folyamatosan lefutják az angolokat az udvarhelyiek, már mi is 14-el vezetünk a szigetországiakkal szemben. 28-14

37. perc
Tíz góllal vezetünk. 23-13 A bosnyákok 14-el verték meg a Great Dane-t.

35. perc Marcseta
újból és Lucsics is eredményes. 21-12

31. perc Tálas Huba
és Marcseta veszi be a londoni kaput, két percig emberelőnyben játszhatunk.  19-11

Kezdetét vette a második játékrész.

Jobbak vagyunk az ellenfélnél, de így is sokat hibázunk. Hat góllal vezetünk, a második félidőben tartalékosan is játsszhatunk, habár most sem teljes a szokásos kezdőkeret - Frățilă és Mihalcea is hiányzik.

Vége az első félidőnek. 17-11

28. perc
Nem maradnak el az angolok sem, kétszer találnak be egymás után. 14-10

26. perc
Egy szép kombináció után Mino Matus talál be, majd ellentámadásból másodszorra is eredményes. 14-8

22. perc
A londoniak emberhátrányba kerülnek két perc erejéig, de így is gólt tudnak dobni. 11-7

21. perc Hetest fog Varó, az eredmény nem változik.

20. perc
Időt kér az angol csapat edzője.

16. perc Răpciugă
és Tálas Huba találnak be, már öttel vezet az SzKC.

12. perc
Kettőre feljönnek a vendégek, de Lucsics és Rusia góljaikkal újból visszaszerzik az előnyt. 8-5

9. perc
Hárommal elhúznak a mieink.

7. perc
Varó Lajos áll a kapuban, kettőt véd egymás után, de az angolok egy hetesből és egy támadásból betalálnak.

5. perc Mino Matus
növeli az előnyt. 3-0 ide.

2. perc
Răpciugă Răzvan két góljával megnytja a mérkőzést. 2-0

Megkezdődött a mérkőzés.

18:55
Még a fiúk melegítenek, de nemsokára kezdődik a mérkőzés.

A nap első meccsén a nagy csatát vívott a bosnyák Zivinice és az Albatro.
Többször is vezettek a taljánok, végül döntetlen eredmény született, 22-22.

A Challenge-kupa második körében a Székelyudvarhelyi KC a Londoni Great Dane csapatával mérkőzik meg. Az első napon az udvarhelyiek nagy csatában végül megverték az olasz Albatrot, az angolok pedig csúnyán kikaptak a bosnyák Zivinice együttesétől. Ha ma nyerni tud az SzKC, akkor a továbbjutása biztosra vehető.