Bákóba utazott a székelyudvarhelyi férfi kézilabdacsapat a Nemzeti Liga 6. fordulójában.

szkc_dunaferr
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. október 17., 12:34

Nem tudták folytatni az idegenbeli sikereket Constantin Ștefan tanítványai. Miután csütörtökön legyőzték a Dinamót, csúfos vereséget szenvedtek Bákóban. A szombat 11 órától kezdődő mérkőzésen az udvarhelyiek csak az első félidőben tudták tartani a tempót a hazaiakkal szemben, a második játékrészben teljesen szétesett a játékuk.

Már a meccs elején irányítani kezdett Bákó, de Bârză jó kapusteljesítményével tartani tudták az eredményt a mieink. Néha elhúzott a moldvai együttes négy góllal is, de felzárkóztak a KC-sok. A 27. percben ki is egyenlíthettek volna a vendégek, de hibáztak – mint ahogy azt rengetegszer megtették a mérkőzés folyamán – és a Știința kétgólos előnnyel mehetett pihenni (14-12).

Szünet után összeroppantak az udvarhelyiek, már-már odaadták a hazaiaknak a lasztit, hogy ők dobjanak gólt. Éltek a lehetőséggel a bákóiak, kidobálták magukat, a mérkőzés előtt tíz perccel 14 góllal is vezettek. Ekkor már nem volt visszaút, mindkét csapat várta a találkozó végét, amikor az eredményjelző 32-25-öt mutatott.

Bákói Știința Dedeman – Székelyudvarhelyi KC 32-25 (14-12)

Gól: Marius Bondar 6, Iacob és Moszkalenko 5-5, Alin Bondar és Kurkovszki 4-4, Onyejekwe 3, Vlagyimir és Szimics 2-2, Păunică és Rotaru 1-1, illetve Rusia 7, Mihalcea és Marcseta 5-5, Ferenczi 3, Tálas és Mino 2, Liberț 1.
Hetesek: 1/1, illetve 5/4
Kiállítások: 8, illetve 6 perc