Visszavette első helyét a tabellán az SzKC

Remek kapusteljesítménnyel, nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet a Székelyudvarhelyi KC a listavezető otthonában, így újból az ő hátát nézi a Nemzeti Liga.

Kezilabda_0904_SzKC-Resica
2011. február 25., 22:12

A hét közepén még az is felmerült, hogy nem lesz bajnoki mérkőzés, ugyanis a Resicabányai UCM a felbomlás határán volt. Aztán az utolsó percben mégis megmentették, UCM HC Caraş Severin nevet kapott, így péntek este a Székelyudvarhelyi KC elleni rangadón pályára is lépett.

A téli szünetben több játékosát elveszítő házigazdák nem adták olcsón bőrüket. A Vlad Caba által irányított gárda jól kezdett, fokozatosan növelte előnyét, az első félidő derekán öttel is vezetett. Főként a kapus, Sorin Bârză remek védései segítették az együttest.

A pihenőt követően kissé visszaesett a vendégek játéka, az ellenlábas párszor döntetlenre hozta az állást, de egyszer sem vezette: Vladimir Rusia és Goran Kuzmanoszki gólerőssége nagyot lendített az SzKC-n. A végjátékban volt izgulni való, akár döntetlenre is végződhetett volna a párharc, de ez alkalommal jobban kijött a lépés az SzKC-nak, sikerével visszavette ellenfelétől az első helyet.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 14. forduló:

UCM HC Caraş Severin—Székelyudvarhelyi KC 24–26 (11–14)
A vendégek gólszerzői: Rusia 8, Kuzmanoszki 7, Mihalcea, Ferenczi 3-3, Frăţilă, Sztojlov 2-2, Dimache 1.
Hetesek: 6/4, illetve 1/1.
Kiállítások: 6-10 perc.