Egy döntetlent és egy győzelmet jegyzett az SzKC

Két barátságos mérkőzést játszott csütörtökön és pénteken a Székelyudvarhelyi KC. A Nemzeti Liga a román válogatott Eb-selejtezői miatt szünetel. Hazai környezetben az ellenfél a Bákói Ştiinţa volt.

Kezi_szkc_bako_baratsagos_marc10
2011. március 11., 16:22

Az SzKC edzőjének, Vlad Cabának nem volt könnyű dolga a csapat összeállításánál, hiszen több játékos is betegséggel küszködik, Frăţilă grippe miatt nem is tudta vállalni a játékot egyik meccsen sem. De Ferenczi és Rusia sem érezte túl jól magát, ennek ellenére pályára léptek.

Az első találkozón fej-fej mellett haladt a két ellenlábas, aztán a második félidő derekán négygólos előnyt harcolt ki a házigazda. A bákóiak nem adták fel, kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették a végjátékban. A vége döntetlen lett, miután egy időn túli hetest értékesített az SzKC.

A péntek délelőtti összecsapáson már sokkal jobban játszott a székelyudvarhelyi együttes, Varó kiváló kapusteljesítménye, Kuzmanoszki és Tálas gólerőssége azt eredményezte, hogy még tizeneggyel is vezettek. A tréner a második vonalnak is játéklehetőséget adott, így sem volt kérdéses, ki nyeri a párharcot.

Legközelebb már pontokért áll pályára a Székelyudvarhelyi KC, március 18-án, 16 óra 30 perctől a sportcsarnokban fogadja a Bukaresti CSM-t.

Barátságos meccsek:

Székelyudvarhelyi KC–Bákói Ştiinţa 26–26 (14–14)
Gólszerzők: Kuzmanoszki 8, Răpciugă 5, Tálas 4, Mihalcea 3, Dimache 2, Rusia, Orbán L., Ferenczi, Komporály 1-1.

Székelyudvarhelyi KC–Bákói Stiinta 31–23 (17–11)
Gólszerzők: Kuzmanoszki 10, Tálas 7, Mihalcea 4, Răpciugă, Orbán, Dimache 3-3, Câmpan 1.