SzKC-vereség a bajnok otthonában

Nem sikerült a bravúr a Székelyudvarhelyi KC-nak a férfi kézilabda Nemzeti Liga rangadóján. A Vlad Caba által irányított együttes kikapott a Konstancai HCM-nél.

Kezi_szkc_szatmar_febr11
2011. március 26., 14:44

Majd' egész mérkőzésen jól játszott a Székelyudvarhelyi KC, de így is csak percekig vezetett az első félidő derekán a bajnok otthonában. A Konstancai HCM hosszabb kispadjának is köszönhetően folyamatosan bedarálta ellenfelét, a pihenő után már csak szaladt az eredmény után.

Ellenlábasa tartotta a 3-4 gólos előnyét, majd minden támadását találattal fejezte be. Az SzKC-nál kiemelkedett Kuzmanoszki, Mihalcea és Ferenczi játéka. Sajnos, pár kézilabdás nem emelkedett fel a rangadó szintjéhez.

Az udvarhelyiek vereségükkel lecsúsztak a harmadik helyen a tabellán, legközelebb április 1-jén 18 órától a sportcsarnokban a Bukaresti Steauát látják vendégül.

Vlad Caba, az SzKC edzője honlapunknak adott nyilatkozatában elmondta: „Nagy lépés a klub életében, hogy ilyen mérkőzésen, az első helyért léphetett pályára. Végig játékban voltunk, de ellenfelünk megérdemelten nyert. Többet akartunk, ennyi jött össze, egyes játékosok el sem érték önmaguk szintjét, nemhogy egy rangadóét. Amiért mérges vagyok az a szükségtelen kiállítások."

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 16. forduló:

Konstancai HCM–Székelyudvarhelyi KC 35–29 (18–16)
A vendégek gólszerzői: Kuzmanoszki, Mihalcea 8-8, Ferenczi 7, Sztojlov 4, Tálas, Rusia 1-1.
Hetesek: 4/4, illetve 7/5.
Kiállítások: 16–12 perc.