Nagy izgalmak közepette nyert az SzKC

Az utolsó pillanatig kiélezett csatában tartotta itthon a pontokat a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga, pénteki 17. fordulójában. A Bukaresti Steaua majdnem elcsípte a döntetlent.

Kezi_szkc_steaua_apr1
2011. április 01., 20:57

Nagyon gyengén, sok hibával kezdte a telt ház előtti találkozót a Székelyudvarhelyi KC. A Bukaresti Steaua – négy volt udvarhelyi játékossal a keretében – meg is ragadta az alkalmat, az első játékrészben végig vezetett, sőt a pihenőre úgy mehetett, hogy négy gól volt az előnye.

A második félidőben is görcsösen ment az SzKC játéka, csak a 46. percben egyenlítettek, aztán a vezetést is megszerezték. A végjátékban sem tudták leszakítani a vendégeket, akik az utolsó percben kettős emberelőnyben a döntetlenért harcolhattak. A szerencse is a házigazdáknak kedvezett, akik így, ha minimális, de fontos győzelmet arattak, tovább tartják a lépést a dobogós helyek egyikéért.
A találkozót értékelve Vlad Caba, edző elmondta: „Ez egy fontos lecke volt a csapatomnak, az első félrelépésünkhöz közel álltunk a bajnokságban. Könnyen vettük az összecsapást, de aztán a kollektív erő azt eredményezte, hogy nyertünk. Fel kell tudnunk fogni, hogy még tíz találkozónk van hátra a bajnokságban, ha pedig továbbra is jól szerepelünk, akkor csodálatos idényt zárhatunk".

Nemzeti Liga, 17. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Bukaresti Steaua 26–25 (11–15)

A hazaiak gólszerzői: Rusia 7, Tálas 5, Dimache 4, Mihalcea 3, Frăţilă, Orbán, Kuzmanoszki 2-2, Sztojlov 1.
Kiállítások: 8–10 perc.
Büntetők: 4/1, illetve 3/2.