Országos döntőben a zetelaki kézisek

Az elmúlt hétvégén a sportcsarnokban rendezték a vidéki általános iskolák regionális országos lány kézilabda-döntőjét, ahol a zetelaki Dr. Boros Fortunát elméleti középiskola együttese nyert.

Kezi
Kezi
2011. április 12., 15:31

A bajnokságban öt megye – Brassó, Szeben, Kovászna, Maros és Hargita – csapatai vettek részt. A Tamás Zoltán által felkészített zetelaki gárda fölényesen nyerte a tornát, így bejutottak a május 7-9. között sorra kerülő döntőbe, amelyet szintén Székelyudvarhelyen rendeznek meg.

A zetelakiak eredményei: 39–11 Szeben megye, 38–11 Kovászna megye, 24–6 Maros megye, illetve 24–6 Brassó megye bajnokával.

A tornán Szabó Szilvia két egyéni címet is bezsebelt. Ő lett a torna gólkirálya és a torna legjobb játékosa is.

A győztes zetelaki csapat: Bálint Kriszta Karola, Benedek Edina, Bíró Melinda, Bíró Tímea, Kalapács Kinga, Lukács Erika, Nagy Erika, Péter Szidónia, Simma Andrea, Simma Noémi, Szabó Szilvia, Sándor Anita.

Edző: Tamás Zoltán.