A végjáték nem az SzKC-nak kedvezett

Nagyot küzdött a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga szombati rangadóján. A második helyet biztosíthatta volna be, amennyiben nyer az Universitatea Suceava otthonában.

Kezi_szkc_suceava_nov12
2011. április 30., 12:34

A Vlad Caba által irányított együttes nem kezdett jól, főképp a támadásoknál könnyen elszórt a labdát, ezt pedig büntette a házigazda, így az első félidőben mindig vezetett 3-4 góllal. A Székelyudvarhelyi KC még a meccs elején elveszítette egyik legjobb emberét, Rusiát, aki bokasérülést szenvedett.

A szünet után már sokkal jobban játszott az SzKC: Varó védéseinek is köszönhetően folyamatosan csökkent a hátrány. Az 51. percben 24–24-nél egyenlő volt az állás. A végjátékban azonban újból előjöttek a hibák, így pont nélkül utazott haza a gárda.

Ezzel a vereséggel egy pont lett a különbség a táblázaton a két csapat között, a bajnokság hátralévő összecsapásain aki kevesebbet hibázik azé lesz az ezüstérem.

Az edző, Vlad Caba az összecsapást értékelve elmondta: „Nincs amit a fiúknak felrójak a vereségért. Megtettek mindent, amit tudtak. A jelen állás szerint ennyire vagyunk képesek. Rusia kiesését megéreztük, hiszen támadásoknál nagyon függünk tőle. Kapussal szemben sok lehetőséget elpuskáztunk. Amennyiben újabb, frissebb erőket vethettem volna be az utolsó percekben, akkor más lett volna minden".

Az SzKC szerdán újabb bajnokit játszik a Nagybányai Minaur otthonában.

Nemzeti Liga, 22. forduló:

Universitatea Suceava–Székelyudvarhelyi KC 30–26 (17–13)

Gólszerzők: Kuzmanoszki 8, Mihalcea, Răpciugă 4-4, Tálas, Ferenczi, Orbán 3-3, Sztojlov 1.
Hetesek: 6/4, illetve 2/1.
Kiállítások: 8–10 perc.