SzKC: A Minaur is kipipálva

Megszerezte papírforma győzelmét a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga szerda délutáni, 23. játéknapján a Nagybányai Minaur otthonában.

Kezi_SzKC_Minaur_nov20
2011. május 04., 18:20
2 hozzászólás.

Nem volt könnyű dolga Vlad Caba edzőnek, hiszen három meghatározó játékosa – Bârză, Rusia és Dimache – sérülés miatt el sem utazott az utolsó előtti helyezett Nagybányai Minaurhoz. Ennek ellenére is a Székelyudvarhelyi KC volt a favorit.

Ez az első félidőben meg is látszott, bár párszor egyenlített, még vezetett is a házigazda, azért a vendégek kontrollálták a mérkőzést, háromgólos előnnyel mehettek a pihenőre. A folytatásban már öttel is vezettek, de beállt a hullámvölgy, kiegyenlített a Minaur.

Izgalmas utolsó percek voltak, emberhátrányban fejezte be a meccset az SzKC, de megtartotta hidegvérét, elhozta a nagyon értékes pontokat, újból megerősítette ezzel második helyét a tabellán.

A Konstancai HCM nyert hazai környezetben az Universitatea Suceava ellen, így három fordulóval a vége előtt átvehette aranyérmeit, előnye behozhatatlan.

A találkozót követően Vlad Caba így értékelt: „Nyertünk, mert nem estünk pánikba, illetve tapasztaltabbak voltunk. Annak ellenére felhoztuk az ellenfelet, hogy megbeszéltük, nem engedünk ki. Ebben a formában nehéz lett volna a bajnokságot végigvinni, hiszen legyünk őszinték ki-ki meccset játszottunk egy kiesőjelölttel szemben".

Legközelebb szombat 18 órától a sportcsarnokban lép pályára a Székelyudvarhelyi KC, az ellenfél a Temesvári Poli lesz.

Nemzeti Liga, 23. forduló

Nagybányai Minaur–Székelyudvarhelyi KC 21–23 (10–13)
Gólszerzők: Mihalcea 7, Răpciugă, Ferenczi 4-4, Sztojlov, Kuzmanoszki 3-3, Frăţilă, Tálas 1-1.
Hetesek: 4/4, illetve 5/3.
Kiállítások: 8–6 perc.