Újból SzKC-döntetlen hazai környezetben

Akárcsak a Kolozsvári U ellen, szombat késő délután is döntetlent játszott a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga 24 játéknapján a Temesvári Polival.

Kezi_szkc_temes_maj7
2011. május 07., 20:45

A három sérültből csak egy, Rusia épült fel a Székelyudvarhelyi KC-nál, így Bârză és Dimache játékára nem számíthatott a hazaiak edzője. Az előbbi hiányát alaposan meg is érezte a csapat, hiszen a kapuban Varó nem tudott ez alkalommal bravúrokat bemutatni. Könnyedén születtek a gólok az első félidőben, a pihenőre minimális SzKC-előnyt mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben jobban teljesített az előrébb rangsorolt együttes, a végjátékot viszont elszúrta. Háromgólos hátrányt dolgozott le a Temesvári Poli, az utolsó percekben pedig mindkét ellenlábasnak volt esélye a győzelem megszerzése. A végső sípszó pontosztozkodást hozott.

Vlad Caba, az SzKC edzője a meccset értékelve elmondta: „Egy pontot megnyertünk, egyet elveszítettünk. Ez a legtalálóbb a találkozóra. Annak ellenére, hogy órákat videóztunk, felkészültünk az ellenfélből, a kapusok mégsem tették azt, amit megbeszéltünk. Mégis megvolt a lehetőség, hogy nyerjünk, de nem éltünk vele. A hátralévő két meccsből két pontot kell kovácsolnunk, akkor pedig a második helyen zárunk, ami csodálatos eredmény".

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 24. forduló

Székelyudvarhelyi KC–Temesvári Poli 30–30 (18–17)
Gólszerzők: Ferenczi 7, Rusia 6, Kuzmanoszki 5, Mihalcea, Sztojlov 4-4, Tálas 3, Răpciugă 1.
Hetesek: 6/5, illetve 2/2.
Kiállítások: 6–6 perc.