SzKC: Újabb döntetlen

Harmadik döntetlenjét jegyezte a férfi kézilabda Nemzeti Liga idei kiírásában a Székelyudvarhelyi KC. A Szatmárnémeti VSK otthonában idegtépő végjátékban mentettek meg egy pontot.

Kezi_szkc_szatmar_febr11
2011. május 13., 18:33

A fennmaradó két bajnoki találkozón két pontot kell begyűjtenie a Székelyudvarhelyi KC-nak, hogy a klub fennállásának legnagyobb sikerét – a második helyét elcsípje a bajnokság végén. A Szatmárnémeti VSK otthonában akár meg is lehetett volna ez, amennyiben nem játszik rengeteg hibával a vendégcsapat.

Az első félidő nagy részében csak loholt az eredmény után az SzKC. A második elején két góllal is vezetett, mégis a végjátékban úgy festett, hogy vereséggel tér haza a gárda. Az utolsó percben két góllal már a házigazda volt előnyben, a szerencsének is köszönhető, hogy harminc másodperc alatt kétszer volt eredményes az Udvarhely. Az egy pont nem sokat segít, hiszen az utolsó fordulóban a Bákót fogadja az SzKC, mely összecsapáson legalább egy pontot kell szerezzen, hogy övé legyen az ezüstérem.

A mérkőzést értékelve Vlad Caba edző elmondta: „Nem működött a védőjátékunk, támadásnál pedig nagyon sokat hibáztunk. Nem sikerült a két pont begyűjtése, így a második hely sorsa az utolsó játéknapon dől el. A szurkolóinktól győzelemmel szeretnénk búcsúzni, úgy, hogy mindenki örül ennek a csodálatos helyezésnek".

Nemzeti Liga, 25. forduló:

Szatmárnémeti VSK–Székelyudvarhelyi KC 33–33 (15–14)

Gól: Mihalcea 12, Rusia 7, Kuzmanoszki 4, Răpciugă 3, Ferenczi, Tálas, Frăţilă 2-2, Orbán 1.
Hetesek: 5/5, illetve 5/4.
Kiállítások: 4–6 perc.