Itthon kapott ki a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapat, a Nemzeti Liga 8. fordulójában.

szkc-temesvar
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. november 07., 21:13

Tavaly tavasszal a Temevári Poli ellen egy döntetlent csak nehézkesen tudtak kiharcolni Constantin Ștefan tanítványai az udvarhelyi sportcsarnokban. Ezúttal még az sem sikerült. Egy jó első félidőt követően a mieink borzasztóan folytatták és két góllal kikaptak.

Körülbelül 800 emberke volt kíváncsi az SzKC Temesvár elleni szereplésére. Csalódhattak, ugyanis kedvenc csapatuk nem tudta begyűjteni a két pontot. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladva alakult az eredmény. A 20. perc után kiengedtek a vendégek, a mieink pedig elhúztak hét góllal is. Pihenőre végül csak öt találatnyi maradt az előnyből, de ez is elég biztatónak számított.

Ezt viszont nem számították jól ki, és egy halom hiba után a második félidő elején feljött az ellenfél. Tíz perc kellett elteljen, hogy a temesváriak behozzák a lemaradást, de ekkor még reagálni tudtak a történtekre az SzKC-sok. A 23. minutumban még mindig egyenlő volt az állás, egyik sem tudta a másikat lejátszani.

Három perccel a vége előtt következett be, amit az udvarhelyiek nem igazán reméltek, a Poli átvette a vezetést. Ekkor még lehetett volna fordítani, csak a hiba nélkül. Ilyenből követtek el eleget a hazaiak és végül két góllal kaptak ki.

Székelyudvarhelyi KC – Temesvári Poli 28-30
Gólszerzők: Mihalcea 7, Rusia 6, Tálas és Lucsics 5-5, Răpciuga 2, Ferenczi, Liberț és Marcseta 1-1, Spahics 9, Simicu 7 és Nagy Csaba 6, Mirkovics és Radu 3-3, Macovei és Andrijasevics 1-1.
Hetesek: 2/1, illetve 4/3
Kiállítások: 8-8 perc.

Az eredmény alakulása:

5.perc 2-2
10. perc 5-5
15. perc 8-8
20. perc 13-10
25. perc 17-12
30. perc 19-14
35. perc 20-17
40. perc 22-21
45. perc 25-22
50. perc 26-24
55. perc 26-26
60. perc 28-30.

A forduló további eredményei és a tabella állása megtekinthető a sporteredmények kategóriában.