Borsot tört az SzKC a bajnok orra alá

Hét végén Konstanca adott otthont az első ízben megrendezett férfi kézilabda Szuperkupának. A tornán a legjobb négy csapat vett részt, a Székelyudvarhelyi KC a döntőben hetesekkel kapott ki az aranyérmestől.

Kezi_szkc_2011_12/szuperkupa_szept3
szerkesztoÍRTA: JÓZSA CSONGOR
2011. szeptember 04., 17:17

Az utolsó simításokat végezte az egy hét múlva induló Nemzeti Liga rajtja előtt a Székelyudvarhelyi KC. Az ezüstérmes a Szuperkupára volt hivatalos. A Vlad Caba által irányított együttes az elődöntőben, a CSU Suceava ellen nem kezdte jól a meccset. Ellenfele az első játékrészben vezetett is, kihasználva a hibákat. A pihenő után majd negyedóráig nem kapott gólt az SzKC, ledolgozta hátrányát, megnyerte az összecsapást.

A szombati fináléban a bajnokcsapat Konstancai HCM volt az ellenfél. A székelyudvarhelyiek roppant jó játékkal rukkoltak elő, melyre az aranyérmes sokáig nem is tudott reagálni, csak futott az eredmény után. A második félidőben sokkal szorosabb volt az összecsapás, de a HCM csak a vége előtt három perccel vezetett először. A rendes játékidő lejárta után döntetlent mutatott az eredményjelző, a heteseknél egyet sem hibázott a házigazda, hármat az SzKC.

A tornát értékelve Vlad Caba edző elmondta: „A felkészülési időszakban tizenkét meccset játszottunk, a legutóbbin teljesítettük a legjobban. Örülök, hogy jó színvonalú találkozón csak hetesekkel kaptunk ki. Annak viszont nem, hogy háromszor hibáztunk ezeknél. Az összképet tekintve csapatként küzdöttek egymásért a fiúk, a formanövekvés pedig látható volt. Ha így játszunk a bajnokságban, akkor nyugodt lehet mindenki, én is, valamint a szurkolók is.

Szuperkupa, elődöntő:

Székelyudvarhelyi KC–CSU Suceava 28–26 (14–18)
Gól: Kuzmanoszki 8, Mihalcea, Tálas 5-5, Ferenczi 4, Rusia 3, Johannson 2, Irakli 1.

döntő:

Konstancai HCM–Székelyudvarhelyi KC 34–34 (17–18), hetesekkel 37–34
Gól: Irakli 8, Rusia 6, Johannson 5, Kuzmanoszki 4, Mihalcea, Ferenczi, Orbán, Florea, Adomnicai 2-2, Tálas 1.

A torna legjobb játékosának Mihalcea Andreit választották, a gólkirály Goran Kuzmanoszki lett.