Hibák sokaságát követte el az SzKC

Egyszer sem vezetett a férfi kézilabda ezüstérmes, Székelyudvarhelyi KC a CS Caraş Severin otthonában, így már a második fordulóban elszenvedte első vereségét a Nemzeti Ligában.

Kezi_2011_12/szkc_steaua_2011_szept10
szerkesztoÍRTA: JÓZSA CSONGOR
2011. szeptember 15., 19:33

Nem tudott kilépni a Bukaresti Steaua elleni visszafogott játékából a Székelyudvarhelyi KC a Nemzeti Liga második hivatalos meccsén sem. Ezt a nagyon rutinos CS Caraş-Severin pedig már az első pillanatoktól kezdve kihasználta.

Gyenge védekezésének, illetve nagyon sok hibát hozó támadójátékának köszönhetően az első félidőben végig csak az eredmény után futott az SzKC. A szünetig a kapus, Bârză védéseinek köszönhető, hogy csak három volt közte.

A második játékrészben valamivel jobb lett az udvarhelyiek védekezése, támadásban viszont továbbra is sok labdát elszórtak. A végjátékra elfáradt a házigazda, megvolt a vendégek előtt az egyenlítési lehetőség, de nem éltek vele.

Nagyon nincs idő a kesergésre, hiszen a pontvadászat már vasárnap folytatódik, hazai környezetben fogadja az Udvarhely a Bukaresti CSM-t.

Nemzeti Liga, 2. forduló:

CS Caraş-Severin–Székelyudvarhelyi KC 25–24 (13–10)
Gól: Rusia 6, Johannson 5, Mihalcea 4, Orbán 3, Tálas, Kuzmanoszki, Ferenczi 2-2.

A forduló további eredményei:
Bukaresti CSM–Szatmárnémeti CSM 27–32 (12–14)
CSM Ploieşti–Konstancai HCM 24–36 (12–14)
Pandurii Tg. Jiu–Temesvári Poli 25–21 (10–9)
Kolozsvári U–Bákói Ştiinţa 31–37 (11–20)
Tordai Potaisa—UBucovina Suceava 25–28 (14–15)
Bukaresti Steaua—Brassói Dinamo 20–26 (10–13)

Olvasóinknál bajnok lesz az SzKC

Az elmúlt időszakban azt a kérdést tettük fel olvasóinknak, hogy milyen eredményt vár a Székelyudvarhelyi KC-tól az új bajnoki idényben. Bizakodóak a jó eredményben a sportszeretők, ugyanis a szavazók elnyomó többsége (több mint hétszázan) úgy látják, hogy az SzKC szerzi meg az aranyérmet.

A további három lehetőségekre majd megfelelő arányban szavaztak, de az összesített tippelések száma nem éri el a fent említettet értéket, hiszen kilencszázan véleményeztek. Reméljük, ez az optimizmus ráragad a kézilabdázókra is, a múlt idényben megszerzett ezüstérem után most az első helyet ünnepelhetjük.