Kivédte a fővárosiak szemét is az SzKC-kapus (képgaléria)

Hét közben botlott, de vasárnap remek második félidei játékának köszönhetően nyert a Székelyudvarhelyi KC a Bukaresti CSM ellen. A meccs hőse a hálóőr, Varó Lajos volt.

Kezi_2011_12/szkc_csmbukarest_2011_szept18
2011. szeptember 18., 13:33
2 hozzászólás.

Fontos megjegyezni, amit a Székelyudvarhelyi KC edzője a találkozó után jelentett ki: „ide minden ellenfél második eséllyel jön". Jó ezt észben tartani, jó ezt tudni. A házigazdák első félidőben mutatott teljesítménye ezt még nem tükrözte. A Bukaresti CSM igazi kellemetlen együttes képét mutatta, folyamatosan ott volt az ezüstérmes hátában, igaz csak egy alkalommal vezettek a fővárosiak az első 30 percben a férfi kézilabda Nemzeti Liga harmadik fordulójában.

A második félidőben aztán sok minden megváltozott: a kapuban Varó Lajos váltotta az addig megfelelő teljesítményt nyújtó Sorin Bârzăt. A hálóőr pedig lehúzta a rolót, tíz percig nem kapott gólt, addig pedig társai megalapozták, hogy a két pont itthon maradjon. A grúz idegenlégiós, Irakli Chikovani volt még elemében, de a már említett két játékos mellett a csapat is piros pontot érdemel, mert küzdöttek, felálltak a csütörtöki kisiklás után.

Kezi_2011_12/szkc_csmbukarest_2011_szept18A lefújást követően, Vlad Caba az SzKC trénere elmondta: „Sokkal jobbak voltunk, mint az elmúlt játéknapon, most már 80 százalékban kijavítottuk a hibáinkat. Jó védekezéssel, a két hálóőr remekléseivel, illetve Irakli jó játékának köszönhetően nyertünk. Csapat képét mutattuk, jó ellenfelet győztünk le, ez morálisan is nagyon sokat számít a folytatásban".

A Székelyudvarhelyi KC legközelebb szeptember 25-én, vasárnap 12 óra 30 perctől újból saját közönsége előtt látja vendégül a Dinamo Călăraşit.

Nemzeti Liga, 3. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Bukaresti CSM 26–21 (12–12)
Gól: Irakli 7, Mihalcea 5, Tálas, Rusia, Ferenczi 3-3, Adomnicăi, Orbán 2-2, Komporály 1.
Hetesek: 4/3, illetve 2/1.
Kiállítások: 6–10 perc.