Nem kegyelmezett az SzKC a Dinamónak (képgaléria)

Végig jó játékkal nyert saját közönsége előtt, így tartja százszázalékos teljesítményét hazai környezetben a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Ligában.

Kezi_2011_12/szkc_dinamo_2011_szept25
2011. szeptember 25., 14:40
2 hozzászólás.

Nagyon jó mutatókkal érkezett a Dinamo Călăraşi az ezüstérmeshez, hiszen öt ponttal a tabella harmadik helyét foglalta el. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez azért csalóka volt, még akkor is, ha legutóbb épp azt a CS Caraş-Sevetin-t győzték le, akiktől kikapott a Székelyudvarhelyi KC.

Nem volt felhőtlen a ráhangolás a házigazdáknál a héten: Barza térde újra megsérült, így csatlakozott Floreához. A szélső ujjtörésből lábadozik, a napokban került le a gipsz a kezéről. Az idegenlégisok közül most Rusia maradt ki. Vlad Caba nem volt szívbajos, az addig rendre a kispadon helyet foglaló Komporály Attilát kezdőként küldte pályára,

A fiúk jól húztak, a kezdeti fej-fej melletti haladást követően sokkal pontosabb, gyorsabb volt az SzKC. A Dinamo próbálta tartani a lépést, de nem igazán kapott fogást ellenlábasán. A félidőben öt volt közte, a második félidőben egyszer három gólra jöttek fel, de nem volt izgulni való a végére.

Egy remek első, illetve egy jó második játékrésszel végre azt látni a Székelyudvarhelyi KC-tól, amit az elmúlt kiírásban meccsről-meccsre tapasztalható volt. A folytatásra kell is, következik Suceava, illetve az európai kupaszereplés.

A meccs után Vlad Caba edző is nagy részt elégedett volt: „A játékunk ritmusa jó volt, a közönséget is kiszolgáltuk. Én jobban szerettem volna, ha azokat az elemeket gyakoroljuk többet, amit edzésen is. Az utolsó könnyebb meccsünk volt, morálisan jól jött. Innen nem szabad már hátrább lépnünk, hanem csak előre".

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 4. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Dinamo Călăraşi 35–27 (17–12)
Gól: Kuzmanoszki 9, Irakli 7, Tálas 5, Mihalcea 4, Ferenczi, Adomnicăi 3-3, Johannsom 2, Komporály, Orbán 1-1.
Kiállíátsok: 4–6 perc.
Hetesek: 2/1, illetve 1/1.