Maximális hőfokon égett az SzKC

Frenetikus meccsen kiütötte az addig százszázalékos ellenfelét a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga szerda esti mérkőzésén. A folytatásra ez nagy löketet adhat.

Kezi_2011_12/szkc_bako_2011_okt12
szerkesztoÍRTA: LUKÁCS ZSOLT
2011. október 12., 21:57

A Bákói Ştiinţa úgy utazott Udvarhelyre, hogy nem érezte még saját bőrén a vereség ízét a férfi kézilabda élvonal első öt összecsapásán. Az SzKC-nak pedig létfontosságú volt, hogy itthon tartsa a pontokat: az élmezőnnyel maradhasson.

Ennek megfelelően parázs hangulat, telt ház fogadta az ellenlábasokat. Nem hazudtolták meg magukat a felek: remek játékot mutattak be mindkét felől, fej-fej mellett haladtak az első játékrészben, a szünetre a házigazdák mehettek egygólos előnnyel.

A második félidőben aztán a Székelyudvarhelyi KC amit bemutatott az a tökéletes játékot súrolta: remek védekezés, jó kapusteljesítmény, pontos befejezés. Pillanatok alatt elhúzott a vendégektől, a félidő derekán pedig kilenccel is vezetett.
Nem jött a hullámvölgy, így idegeskednie sem kellett a végjátékban a szurkolótábornak, hogy kié lesz a pont. Jókor jött ez a csúcsteljesítmény: szombaton újabb nehéz próba előtt állnak a fiúk, az EHF Kupában négy gólt kell ledolgozniuk az osztrák Fivers-szel szemben.

Az SzKC edzője, Vlad Caba a lefújást követően honlapunknak elmondta: „Kihoztuk ebből a meccsből a maximumot: egy lépést tettünk ezzel a bajnokságban, hiszen ott vagyunk a hármasban. Egy fél lépést pedig az európai kupában, mert lehet fizikálisan elfáradtunk, de mentálisan sokat adhat ez a meccs. A gárda megmutatta, hogy beton védelemmel, teljes csapatjátékkal mindenkit megverhet Romániában, de ez sok mindenre elég lehet Európában is".

Nemzeti Liga, 6. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Bákói Ştiinţa 39–33 (19–18)
Gól: Tálas 10, Kuzmanoszki 8, Mihalcea 7, Adomnicăi 5, Rusia 4, Florea 2, Orbán, Irakli, Ferenczi 1-1.
Kiállítások: 10–12 perc.
Hetesek: 4/4, illetve 2/1.