Kezükből engedték ki a győzelmet

A férfi kézilabda Nemzeti Liga 9. fordulójában hazai pályán kikapott a Székelyudvarhelyi KC.

P1050681
P1050681
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. november 18., 21:48

Előrehozott mérkőzést játszottak az udvarhelyi fiúk, ugyanis hétvégén a mieink európai porondon kell szerepeljenek. Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, a KC már az első támadását elrontotta. Ez a találkozó folyamán többször is előfordult, olyan alapvető hibákat követtek el Constantin Ștefan legényei, amelyet egy Suceava ellen nem szabadott volna.

P1050681

Szervezetten védekeztek a vendégek. Támadásaik nem voltak nagyon hatékonyak, de összejöttek a távoli lövéseik: Ioan Tcaciuc a nagy termetével beállósként helyet csinált az átlövőknek, akik ügyesen dobálták a gólokat mindenhonnan. A mieink is próbálkoztak ezzel a taktikával, de a vendégeket nem igazán tudták kijátszani, a védelem összezárt.

Szinte egész meccs alatt vezetett egy-két góllal Suceava, azonban az udvarhelyiek nem maradtak le nagyon. A második játékrész elején hárommal elhúztak a vendégek, de emberhátrányba kerültek és a mieink behozták a lemaradást, majd a 45. percben át is vették az irányítást. Nyolc minutummal később óriási lehetőség elé került az SzKC, hárommal elhúzhattak volna az udvarhelyiek is (Rusia dobta a kétgólos előnyhöz szükséges gólt, majd Bârză védett), de egymás után négyszer hibáztak a támadásnál, és újból a vendégek vezettek kettővel.

P1050672

Ezután már nem volt menekvés – habár az utolsó momentumok még izgalmasak voltak -, de a KC csak kapkodott. Rettentő rossz napot fogott ki az SzKC, az eredményt maguknak köszönhetik.

Remélhetőleg nem rontják így el a hétvégén Macedóniában, ahol tízpontos előnyt kellene elengedjenek a Pelister Bitola ellen, hogy ne jussanak tovább. A eseményről, az útról folyamatosan tudósítjuk olvasóinkat.

Székelyudvarhelyi KC – Bucovina Suceava 27-29 (15-16)

Gólszerzők: Mihalcea és Rusia 8-8, Răpciugă 4, Frățilă és Tálas 2-2, Liberț, Marcseta és Mino 1-1, illetve Gavriloaia és Adomnicăi 6-6, Dediu 5, Bursuc és Mitrea 4-4, Chirut 3, Tcaciuc 1.
Kiállítások: 4 és 10 perc
Hetesek: 3/2, illetve 2/2