Hazavágtuk a sógorokat! (képgaléria)

Fantasztikus hangulatban, telt házas meccsen jutott tovább a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda EHF Kupa harmadik körébe, miután nyert az osztrák Fivers ellen.

Kezi_2011_12/szkc_fivers_2011_okt_15
szerkesztoÍRTA: LUKÁCS ZSOLT
2011. október 15., 20:31
2 hozzászólás.

A szurkolók is érezték, hogy ők lehetnek a nyolcadik játékosok a sportcsarnokban: telt ház előtt indult az EHF Kupa, 2 kör visszavágója. A Székelyudvarhelyi KC-nak négygólos hátrányt kellett ledolgoznia az osztrák Fivers-szel szemben. Mindenki hitt a sikerben.

A vendégek az elején megmutatták, hogy nem kirándulni jöttek, vezettek az első percekben. Aztán indult az SzKC-henger, a 16. percben pedig először volt négygólos az előny (12–8). A jó pillanatokat a rossz váltotta, hisz hiába lett hat közte, a pihenőre úgy mehettünk, hogy 19–17-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben is hasonló volt a képlet: hol elhúztunk hattal, hol faragtak a „sógorok" kettőre. A végjáték döntött, ráadásul közben kiderült, öttel kell nyernie a házigazdának, hogy ő legyen a továbbjutó. Nem volt könnyű, hiszen emberhátrányban fejezték be a meccset, de hétgólos győzelemmel.

Vlad Caba a lefújást követően elmondta: „Voltak nagyon jó, de nagyon rossz pillanataink. Az osztrák bajnokot vertük meg, ez a lépés nagyon fontos a klub történelmében. Nem adtuk fel egy percig sem, erős csapatmunkával jutottunk tovább. Továbbra is fejlődnünk kell, jó formában vagyunk, kár, hogy négy hétig szünetel a pontvadászat".

A Székelyudvarhelyi KC ott van a legjobb 32-es mezőnyben. Következő ellenfele kilétét kedden tudja meg.

EHF Kupa, 2. kör, visszavágó:

Székelyudvarhelyi KC–Fivers (osztrák) 37–30 (19–17)
Összesítésben 65–62-vel jutott tovább az SzKC.

Gól: Mihalcea 8, Kuzmanoszki 7, Rusia 6, Florea 5, Orbán 4, Adomnicăi, Tálas, Johannson 2-2, Irakli 1, illetve Jonas 7, Brandfellner 6, Edelmüller 5, Ziura, Romas 3-3, Laggner 2, Nikolic, Hellerich, Eitutis, Kolar 1-1.
Kiállítások: 8–8 perc.