Oda az SzKC-veretlenség, kevés volt a bajnok ellen

Elvesztette idei hazai veretlenségét a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Ligában. A címvédő a második játékrészben meglépett, amit már nem tudott behozni a házigazda.

Kezi_2011_12/szkc_konstanca_2011_nov13
2011. november 13., 23:20

Idegenben nem megy a Székelyudvarhelyi KC-nak: eddig csak egy pontot szállított a három meccsen. Hazai környezetben ezt ellensúlyozta. Vasárnap este azonban a pontvadászat legjobb együttesét látta vendégül. Az aranyérmes azért jött, hogy nagy vonalakban már a nyolcadik forduló után letudja a párharcot az ezüstérmessel szemben. Sikerült.

Telt házas találkozón egymást kóstolgatták az ellenfelek, felváltva vezettek, nehéz volt eldönteni, hogy mi lesz a pontok sorsával. A találkozó meglepetésembere Orbán Szilárd volt. A hazaiak kapusa igazán jó napot fogott ki, ahogy beállt ziccereket hárított, hetest fogott. A pihenőkor döntetlent mutatott az eredményjelző.

A második félidő elejét alaposan megnyomták a vendégek. Igaz, kellett az is, hogy az SzKC labdákat adjon el, hibákat kövessen. Nagyon gyorsan nőtt a különbség, a játékrész derekán már hattal vezettek a tengerpartiak. Megpróbált válaszolni erre az udvarhelyi gárda, de csak kettőre faragta a kölönbséget.

A Konstancai HCM-nek hét pont az előnye a Székelyudvarhelyi KC-val szemben. A második helyezett Bákói Ştiinţa pedig öttel többet gyűjtött eddig.

A lefújást követően az SzKC edzője, Vlad Caba elmondta: „Tökéletes meccset kellett volna játszanunk, hogy nyerjünk. De mi nem tettük meg. Lehet, bárki más ellen elégséges lett volna ez a játék, de a Konstanca ellen kevés volt. A második félidőben ajándékként adtuk a lehetőségeket, sokkal jobb védekezés kellett volna. Támadásban sem villogtunk, ellentámadásaink, heteseink maradtak ki. Tartani kell a célkitűzést. Csak emlékezzenek vissza, tavaly nagyon jól kezdtünk, majd a visszavágókon kevésbé szerepeltünk jól. Most talán fordítva lesz mindez".

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 8. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Konstancai HCM 32–34 (16–16)
Gól: Tálas, Rusia 7-7, Kuzmanoszki 6, Irakli 4, Ferenczi 3, Adomnicăi, Florea 2-2, Mihalcea 1.
Kiállítások: 14–12 perc.
Hetesek: 4/2, illetve 2/1.