Kétszámjegyű különbségű diadalt ért el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Nemzeti Liga vasárnap délelőtti találkozóján a sereghajtó otthonában.

Kezi_2011_12/szkc_steaua_2011_szept10
szerkesztoÍRTA: JÓZSA CSONGOR
2012. február 05., 13:20

A Bukaresti Steaua nem tudott felnőni az élvonal szintjére, így a Vlad Caba által irányított együttes könnyed győzelmet ért el a Chiajnán rendezett összecsapáson. Az ezüstérmes már az első percektől ellépett a fővárosiaktól, a pihenőre tízgólos előnnyel ment.

A tréner sokat forgatta az együttest, minden benevezett kézilabdázó kapott játéklehetőséget, sokat elmond az is, hogy minden mezőnyjátékos gól is szerzett. Sőt, Mihalcea saját térfeléről, oldalbedobásból is betalált.

Az edzésnek beillő összecsapás után nehéz időszak következik a Székelyudvarhelyi KC-nak, előbb szerdán 18 órától a tabella harmadik helyének visszaszerzéséért a CS Caraş-Severint látja vendégül, majd szombaton Németországba utazik, ahol az EHF Kupában a Göppingen otthonában vendégszerepel.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 14. forduló:

Bukaresti Steaua–Székelyudvarhelyi KC 29–42 (13–23)
Gól: Florea 11, Adomnicăi, Tálas 6-6, Mihalcea, Kuzmanoszki, Komporály 4-4, Rusia, Irakli, Câmpan 2-2, Ferenczi 1.
Hetesek: 7/5, illetve 5/4.
Kiállítások:8–12 perc.