Göppingen–SzKC 31–20 (13–8), élő közvetítés

Sporttörténelmi mérkőzést játszik a Székelyudvarhelyi KC. A férfi kézilabda EHF Kupa 4. körében a címvédő Göppingen otthonában vendégszerepel. Kattintás után követheti a találkozó szöveges közvetítését.

Kezi_2011_12/szkc_fivers_2011_okt_15
2012. február 11., 19:35
2 hozzászólás.

A visszavágót február 18-án, szombaton 17 óra 30 perctől rendezik a sportcsarnokban.

Az udvarhelyiek gólszerzői: Kuzmanoszki 5, Mihalcea, Johannson 3-3, Ferenczi, Adomnicăi, Rusia 2-2, Câmpan, Tálas, Irakli 1-1.
Hetesek: 0/0, illetve 3/2.
Kiállítások: 12-12 perc.

A találkozót követően az SzKC elnöke, dr. Verestóy Attila így összegzett: "Az európai kézilabda-porondon való szereplésünk annak a tízéves programnak a része, amelyet 2005-ben indítottunk el. Ennek elsődleges célja, hogy a most felnövő ifjúságnak lehetőséget biztosítsunk arra, hogy megszeressék ezt a sportot és hogy elérhetővé váljon számukra a legmagasabb szinten. Ezért kitüntetett figyelemmel követem, hogy ez a cél megvalósuljon.

Csapatunk számára, az EHF kupa negyedik fordulójában való részvétel már önmagában szép teljesítmény. A Frisch Auf Göppingennel elszenvedett vereség azt jelenti, hogy még van dolgozni valónk. De semmiképpen nem jelenti azt, hogy ezt a lépcsőfokot kudarcként kell megélnünk. Nem szabad elfelejtenünk azt sem, hogy a tiz éves programnak még csak a hetedik événél tartunk.

Szombaton a Frisch Auf Göppingen városunk vendége lesz és újabb lehetőséget kapunk a megmérettetésre. Ezúttal is, mint eddig mindig, szükségünk lesz arra, hogy a kézilabda-kedvelők, szurkolók mellénk álljanak. Segítségükkel nagy az esélye annak, hogy az SZKC csapata meg tud mutatkozni valódi értékén és színvonalához méltó játékkal fogja megköszönni az udvarhelyi közönség kitartó, fáradtságot nem ismerő támogatását".

60. perc: Vége a mérkőzésnek. Az SzKC öt emberrel fejezte be a találkozót, Tálas megkapta harmadik kiállítását, így piros lapot mutattak fel. Az udvarhelyiek utolsó találatát Johannson jegyezte. Rengetek hiba azt eredményezte, hogy a továbbjutó kiléte már az első találkozó után ismert. Több kell, mint csoda a visszavágóra. A végeredmény: Göppingen-SzKC 31-20.

57. perc: Johannson jól old meg egy támadást, majd Campan szélről eredményes. 28-19

54. perc: Ciobanu védése, Johannson ellentámadást kihagyja, de az észt beálló aztán akcióból betalál. Kuzmanoszki ellentámadásból. Emberelőnyben az SzKC. 27-17

50. perc: Hetesből Kuzmanoszki. 25-15

48. perc: Ferenczi gólja. Rusia kétperces kiállítása. Tálas kapufa, de a kipattanót Irakli összeszedi, bedobja. Az SzKC-kulcsemberei gyengén játszanak. 24-14

45. perc: Két német gól után az eddig legnagyobb a különbség. Időt is kér Vlad Caba. 23-12

43. perc: Varó két nagyszerű védésével tartja valamelyest a lelket a csapatban. Ferenczi gólja. 21-12

39. perc: Két ellentámadásból lőtt udvarhelyi gól: Tálas és Kuzmanoszki. De még nagy a hazaiak előnye. 20-11

36. perc: Nagyon nem jó. Elszórja a labdákat az SzKC. Egy ilyen ellenféllel szemben ez öngyilkosság. Tálas második kiállítását kapja. Rusia lőtte a szünet utáni egyetlen találatunkat. 19-9

32. perc: Még azt hitték az SzKC-játékosok, hogy tart a szünet. A címvédő pedig rögtön meg is torolta ezt. Két gyors góllal indították a második félidőt. 15-8

30. perc: Félidő a göppingeni arénában. Mihalcea és Adomnicai újabb találatai. Ciobanu és Varó remekeltek. Amennyiben jobban odafigyelünk támadásban, marad a jó védekezésünk, akkor szorossá tehetjük a meccset. 13-8

26. perc: Mihalcea szélről, Adomnicai átlövésből veszi be a németek kapuját. Továbbra is sokat hibázunk támadáskor. Mihalcea kihagy egy hetest. 12-6

21. perc: Nem védekezünk rosszul, Ciobanu is jól véd. Viszont a támadásainkat rendre elhibázzuk. Könnyű helyzeteket sem tudunk kihasználni. Az ellenfél pedig rögtön büntet. 10-4

17. perc: Emberelőnyben játszik az SzKC. Irakli csúnyán felédobja. Kuzmanoszki viszont nem hibázik. 7-4

15. perc: A házigazdák percei, kétszer találnak be. Mihalcea ellentámadásból. 5-3

12. perc: Kuzmanoszki is betalál. Így már sokkal jobban mutat az eredményjelző. 3-2

10. perc: Végre megtörik az átok: Rusia lőtte az első udvarhelyi gólt. 3-1

8. perc: Egyelőre a támadójátékunk igencsak steril, alig jutunk el a kapura dobásig. Adomnicai kap kétperces kiállítást. Három gólt kaptunk. 3-0

20.30 Elkezdődött a meccs. Telt ház a göppingeni arénában, ami több mint ötezer szurkolót jelent. Az SzKC kezdőcsapata: Ciobanu - Mihalcea, Adomnicai, Kuzmanoszki, Tálas, Rusia, Florea. 0-0

Már azzal nagy fegyvertényt vitt véghez a Székelyudvarhelyi KC, hogy legyőzte az osztrák és norvég bajnokokat: a Fiverst és a Haslumot. Így ott van a második számú európai kupasorozat legjobb tizenhat együttese közt. A sorsolásnál viszont nem volt szerencséje, a címvédő Göppinget kapta ellenfélként.