Elvesztették a fonalat a kézilabdások

Zsínórban harmadik hazai mérkőzését vesztette el a KC, ezúttal a Pandurii győzte le az udvarhelyieket.

IMG_3372
IMG_3372
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. december 03., 20:07
3 hozzászólás.

A férfi kézilabda Nemzeti Liga 11. fordulójában a Székelyudvarhelyi KC a Pandurii Târgu Jiu csapatát fogadta. Egymás góljaira válaszolgatva egészen a 15. percig előbb a mieinknél volt az előny. Ekkor azonban a Zsíl-völgyiek átvették a vezetést és a szünetig ki sem engedték a kezükből. Néha kettővel, de több alkalommal sikerült néggyel is elhúzzanak a vendégek.

Bârză egészségügyi problémákkal küszködött, így Varó Lajos és Szabó Szabolcs voltak a kezdő kapusok. Varó nem a legjobb formáját hozta, több alkalommal is 10-12 méterről kapott gólt – persze a védelem sem zárt jól. Ettől függetlenül nem volt különösebb probléma az udvarhelyi védelemmel, de az ellenfél keményebben őrizte a hálóját.

IMG_3372

A második játékrész nehézkesen indult a hazaiaknak, de szép lassan belelendültek és a 42. percben sikerült kiegyenlíteniük. Nem tartott sokáig a szoros állás, újból magához vette a vezetést Târgu Jiu. Beragadtak a mieink, elkapkodott támadásaiknál pontatlanok voltak, az ellenfél pedig sorra dobta a gólokat. Hat perccel a vége előtt hétgólos vendég-vezetést is mutatott az eredményjelző, a végén pedig 29-33-as hazai kudarccal vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Székelyudvarhelyi KC – Pandurii Târgu Jiu 29-33 (15-18)
Gólszerzők: Mihalcea 6, Marcseta 5, Lucsics 4, Răpciugă és Ferenczi 3-3, Frățilă, Rusia és Daninfeld 2-2, Liberț és Mino 1-1, illetve Florea és Păiuș 8-8, Apolzan és Humberto 5-5, Kapular, Paul és Kukrike 2-2, Enache 1.
Hetesek: 1/1, illetve 3/3
Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-3
10. perc: 6-6
15. perc: 8-8
20. perc: 8-10
25. perc: 12-14
30. perc: 15-18
35. perc: 17-20
40. perc: 20-22
45. perc: 23-24
50. perc: 23-28
55. perc: 26-30.

A forduló további eredményei és a táblázat állása megtekinthető a sporteredmények kategóriában.