Itthon » Civilek

Világbajnokságon pipáztak az udvarhelyiek

A németországi Kölnben a magyar válogatott tagjaként füstöltek az udvarhelyiek. Szép eredmények születtek.

2016-ban még úgy tűnt, felfele ível a MES fotó: Balogh Réka Adrienne/archív

Elköltözik Székelyudvarhelyről a MES

Emlékszik valaki arra, hogy volt egy rendezvény, ami...
Romakonf05

Akinek a helyében biztosan nem lenne

Ismerik azt a viccet, amiben a székelyföldiek mind...
egymilliocsillag2017

A szegényekért gyúlnak ki a csillagok

Péntek este egy gyertyagyújtással te is segíthetsz a...

koln2014
Egyforma szerelésben pompáztak és pipáztak az udvarhelyiek
2014. október 14., 11:43

Kölnben a 13. Lassúsági Pipaszívó világbajnokságot rendezték vasárnap, a Székelyudvarhelyi Polgári Pipaklub hat versenyzője a magyar válogatott tagjaként vett részt az eseményen. Tizenkét válogatott csapat küzdött a versenyen, a magyarok hetedikek lettek, a világbajnokság csapatversenyét Olaszország nyerte.

Az egyéni versenyben nagyon jók voltak a magyarok – a nőknél 34 versenyzőből a második helyen zárt Pócsi Mária 1 óra 6 perc 18 másodperces idővel. A férfiaknál 350-en szívtak, Bálint Péter harmadik lett 2 óra 14 perc 26 másodperccel. A székelyudvarhelyi versenyzők közül a legjobb egyéni eredményt Nyisztor János érte el, egyéniben a 41. helyen zárt (01:14:57). A férfiak versenyét a holland Hans Sondermann nyerte (02:26:28), a nőknél az osztrák Elisabeth Dobnig (01:50:22) lett a győztes.

A többi udvarhelyi versenyző eredménye: Orosz-Pál Levente (01:03:50) 65. hely, Biró Mihály-Attila (37:28) 252. hely, Bíró Levente (35:37) 276. hely, Tamás György (26:58) 319. hely, László Sándor (22:55) 324. hely.

A jövő évi világbajnokságot Olaszországban tartják (Velence mellett), 2016-ban Nyitra lesz a helyszín, 2018-ban pedig Japánban versenyeznek a világ legjobb pipásai. A 2017 évi verseny megrendezésére a magyarországi Pécs is pályázik.