Negyedik lett a nagyok közt az SzKC

Egy győzelemmel és két vereséggel zárta a felkészülési időszak legrangosabb tornáját a Székelyudvarhelyi KC.

kezilabda, szekelyudvarhelyi kc
Fotó: Dragos Asaftei.
2012. augusztus 26., 19:45

A férfi kézilabda Nemzeti Liga rajtjára hangoló Székelyudvarhelyi KC az elmúlt hét végén Tatabányára volt hivatalos egy erős nemzetközi tornára. A házigazda, a magyar bronzérmes Grundfos KC mellett két, a Bajnokok Ligájában szereplő együttes, a dán Silkeborg és az MKB Veszprém voltak a Vlad Caba által felkészített gárda ellenlábasai.

Két mérkőzés kiegyensúlyozott csatát hozott, az egyiket az SzKC elveszítette, a másikat viszont behúzta. A magyar aranyérmessel a szünetig jól tartotta a lépést, aztán elhúzott a sokkal jobban rangsorolt csapat. Az udvarhelyiek a negyedik helyen végeztek.

A soron következő torna a hazai rendezésű Székelyudvarhely Kupa lesz augusztus 31 és szeptember 2. között, ahol az ellenfelek a Kolozsvári U, a Bákói Ştiinţa és a CSU Suceava lesznek a sportcsarnokban.

Az SzKC eredményei, gólszerzői a Grundfos Kupán

Silkeborg–Székelyudvarhelyi KC 30–27 (17–13)

Gólszerzők: Rusia 7, Tálas, Kuzmanoski 6–6, Adomnicăi, Ferenczi 2–2, Komporály, Florea, Johannson, Irakli 1–1

Büntetők: 5/2, illetve 5/3

Kiállítások: 4, illetve 14 perc

Székelyudvarhelyi KC–MKB Veszprém KC 29–43 (14–21)

Gólszerzők: Tálas 7, Câmpan, Rusia 6–6, Kuzmanoszki 3, Ferenczi, Florea, Komporály 2–2, Irakli 1.

Büntetők: 3/2, illetve 3/2

Kiállítások: 2, illetve 4 perc

Grundfos Tatabánya KC–Székelyudvarhelyi KC 30–31 (15–17)

Gólszerzők: Kuzmanoszki 8, Rusia 6, Florea 5, Tálas 4, Adomnicăi 3, Johannson 2, Komporály, Irakli, Câmpan 1–1

Büntetők: 3/2, illetve 4/3

Kiállítások: 4, illetve 6 perc