Apró lépést tett az SzKC

Kiegyensúlyozott mérkőzésen nyert a Székelyudvarhelyi KC Cipruson, így nagy lépést tett a továbbjutásért az EHK Kupában.

kezilabda szkc
Fotó: Dragos Asaftei.
2012. szeptember 09., 09:13

Az első hivatalos mérkőzését játszotta szombat este a 2012/13-as idényben a Székelyudvarhelyi KC. A romániai bronzérmes a nemzetközi porondon a ciprusi European University Cyprus otthonában vendégszerepelt.

A mérkőzésen végig fej-fej mellett haladt a két együttes, igaz, hogy nagyrészt mindig a vendégek voltak előnyben. A pihenő előtt aztán átvette a vezetést a házigazda, így minimális előnnyel mehettek az öltözőbe.

A második félidőben sem változott a játék képe. Az SzKC a 50. percben elhúzhatott volna, ekkor kettős emberelőnyben szerepelt. A végjátékot aztán jobban bírta a Vlad Caba által irányított gárda: kétgólos előnyt csikart ki a lefújáskor.

A visszavágót szeptember 15-én, szombaton 18 órától játsszák a városi sportcsarnokban.

EHF Kupa, 1. kör, odavágó:

European University Cyprus–Székelyudvarhelyi KC 28–30 (14–13)

Gól: Rusia 8, Florea 7, Kuzmanoszki, Tálas 4-4, Johannson 3, Komporály 2, Irakli, Dinescu 1-1.

Hetesek: 1/1, illetve 3/3.

Kiállítások: 12–10 perc.