Négy góllal nyert az SzKC Temesváron

Habár nem indult jól a találkozó az udvarhelyiek számára, Vlad Caba együttese megérdemelten győzött Temesváron pénteken délután.

szkc poli-8959
Fotó: archív - Csedő Attila
2013. március 22., 19:34

A trénerünk által felküldött kezdő hetes (Ciobanu – Mihalcea, Adomnicăi, Kuzmanoszki, Rusia, Câmpan, Johannson, pályára lépett még Feuchtmann, Chikovani, Florea és Vlad) megilletődve kezdte a találkozót, támadásban rengeteget hibázott. Erwin Perez-Feuchtmann beállásával azonban nagyot változott a játék képe, a chilei-német átlövőnk remek sorozatot produkált, nagyrészt neki, illetve Ciobanu védéseinek köszönhetően 1-5-ről kezdtünk felállni és a pihenő előtt némi szerencsével már két góllal vezettünk. A temesváriak közül Fenici-et nagyon nehezen tartottuk, de szerencsére ők is sokat hibáztak.

A második játékrészben aztán megmutatkozott az SzKC igazi arca, a vezetést egy percig sem engedte ki a kezéből az udvarhelyi csapat. Rusia is belelendült, Chikovani és Kuzmanoszki is dobták a gólokat Florea mellett, de az említett Feuchtmann összesen hétig jutott. Kis izgalom jutott még a végére, de a győzelemhez nem fért kétség, a két pontot megérdemelten vágta zsebre az SzKC. A dobogó harmadik foka még elérhető.

Férfi Kézilabda Nemzeti Liga, 19. forduló:

Temesvári Poli-Székelyudvarhelyi KC 22-26 (8-10)

Gól: Feuchtmann 7, Florea, Rusia 4-4, Chikovani 3, Mihalcea, Kuzmanoszki, Vlad 2-2, Tálas, Adomnicăi 1-1

Hetesek: 3/1, illetve 2/1.

Kiállítás: 6–12 perc.