Kiesett a kupából a tartalékos SzKC

Az első fázisban búcsúzott a Székelyudvarhelyi KC a Román Kupától. Lesz idő felkészülni a következő hét két meccseire.

szkc-bako-5090
Fotó: Csedő Attila / archív
2014. március 05., 21:19

Sejtésünk beigazolódott, a tartalékosan felálló SzKC (eltiltás miatt Irimescu, sérülés miatt Mihalcea, Szabó és Ciobanu is hiányzott) kétgólos vereséget szenvedett a Nagybányai Minaurtól szerdán este Ploiesti-en, így nem folytatja tovább a küzdelmeket.

Az Orbán - Komporály, Ferenczi, Feuchtmann, Blecsics, Szász, Câmpan hetes kezdett, de minden nevezett játékos (így Majnov, Kuzmanoszki, Sipos, Vlad és Tálas is) lehetőséget kapott a meccsen, többször is. Az első félidőben még fej-fej mellett haladt a két csapat, 2-3 góllal vezettünk is a játékrész közepén, de az ellenfél sem hagyta magát, érezték, hogy ez nem az az SzKC, ami ezer fokon ég a meccs alatt.

A második félidőben aztán fordult a kocka, a Minaur pontosabb volt, az SzKC a meccs alatt a négy megítélt hetesből egyet sem tudott bedobni.

Az idei Román Kupa elment, két góllal kikaptunk – a csapat hazautazik, és egy hétnyi felkészülési ideje van a jövő szerdai, Temesvár elleni hazai meccsig. Sérülést nem szedtünk össze, a kupában való jó szereplés az új célkitűzések tükrében nem volt prioritás.

Román Kupa, nyolcaddöntő

Székelyudvarhelyi KC–Nagybányai Minaur 27–29 (15–15)

Az udvarhelyi gólszerzők: Komporály 8, Feuchtmann 7, Blecsics 6, Tálas 2, Ferenczi, Câmpan, Vlad, Kuzmanoszki 1-1.

Hétméteresek: 4/0, illetve 4/2.

Kiállítások: 10–8 perc.