Mihalcea és Tálas a hátukon vitték a válogatottat

Vékony győzelmet aratott a finnek ellen a román férfi kézilabda válogatott, de a két SzKC-s mezőnyjátékos jó napot fogott ki.

talasvalogatottban
Tálas öt gólt dobott a finneknek. Fotó: archív
2014. április 03., 10:13

Habár mindenki nagyobb arányú győzelemre számított, a Románia–Finnország férfi kézilabda Eb-selejtező 16–1 4-es félidő után 32–30-ra végződött. A román csapat nem tudott több góllal elhúzni a meccs folyamán, az ambíciós finnek többször a vezetést is átvették.

Akadozott az Eliodor Voica által irányított válogatott gerince, főleg a belső hármas hibázott sokat. Az SzKC három játékosa viszont jól teljesített: Ionuţ Ciobanu a második félidőben állt be és többször is bravúrosan védett, Mihalcea Andrei dobta a legtöbb gólt, hatot, Tálas Huba pedig ötször volt eredményes (a románok többi gólszerzője: Fenici 4, Florea 4, Ghiță 4, Asoltanei 3, Șimicu 2, Acatrinei 1, Cristescu 1, Ramba 1, Rotaru 1).

A találkozó visszavágóját szombaton játsszák Finnországban.