Hősies küzdelemben nyert az SzKC

Egyre közelebb a negyedik helyhez a Székelyudvarhelyi KC, a Pandurii Tg. Jiu-t iszonyatos csatában győzte le.

szkc pandurii feuchtmann 2013 okt16
Fotó: Csedő Attila / archív
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2014. május 11., 19:03

Habár a sérült Kuzmanoszki már a padon ült, nem lépett pályára Tg. Jiuban, ahol vasárnap este Vlad Caba a Szabó - Mihalcea, Ferenczi, Feuchtmann, Sipos, Onyejekwe, Tálas (játszottak még: Majnov, Vlad, Blecsics, Szász, Komporály) hetest küldte a pályára, ők kezdték védekezésben a meccset. A házigazdák vezettek egy-két góllal az első negyedórában, aztán váltott az SzKC és jobban kézben tartotta a találkozót az első félidő végéig. Elhúzni azonban egyik csapat sem tudott, döntetlennel mentek pihenni.

A második félidő is nagyon kiegyenlített volt, hiába vezetett 2-3 góllal is az SzKC, a szívós hazaiak nem hagyták magukat, kapaszkodtak, egyenlítettek, nagyon harcoltak.

A végjáték nagyon kemény volt, Majnov azonban elemében volt és fontos gólokat lőtt, sikerült visszafordítani a meccset, mert a pandúrok az utolsó tíz perc elején ismét vezettek. Időntúli szabaddobással ért véget a mérkőzés, egygólos udvarhelyi előnynél, a kapura lőtt labdát azonban Szabó kivédte, így sikerült megnyerni egy nagyon fontos találkozót.

Az alapszakaszban a Tg. Jiu mindkétszer legyőzte az SzKC-t, de ezzel a győzelemmel újabb nagy lépést tett a csapat a negyedik hely felé. Folytatás jövő vasárnap a Dinamo otthonában.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, rájátszás, 4-6. helyért, 2. forduló:

Pandurii Tg. Jiu–Székelyudvarhelyi KC 26–27 (12–12)

Az udvarhelyi gólszerzők: Majnov 8 (hármat hetesből), Feuchtmann, Tálas 5-5, Ferenczi 4, Szász 2, Vlad, Mihalcea, Onyejekwe 1-1.

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.

Kiállítások: 6–8 perc.