Idén is elszálltak a dobogós remények

A második félidő elején úgy tűnt, partiban lehet az SzKC Tordán, de nyolcgólos vereség lett a vége.

tordaszkc2
Fotó: Actionfoto.ro
szerkesztoÍRTA: GÁL ELŐD
2016. április 29., 19:13

Tíz percen keresztül fej-fej mellett haladt a Székelyduvarhelyi KC a Tordai Potaissa otthonában játszott mérkőzésen. Mivel az SzKC itthoni találkozóját elveszítette, győzelmi kényszerrel utazott a visszavágóra a rájátszás első fordulójában, s erre a meccsre jelentős számú szurkoló is elkísérte a csapatot.

Nem kezdődött rosszul a meccs az udvarhelyieknek, viszont a hazaiak nagyon jó védekezésüknek köszönhetően kiegyenlítettek, majd el is léptek két góllal. A 19. percben Markez büntetőjét Pallag kivédte és bár Szabó is több védést bemutatott, mégsem sikerült közelebb férkőzniük az udvarhelyieknek.

Az első félidő után kétgólos hátránnyal mehetett a szünetre az udvarhelyi csapat. A második játékrész elején úgy tűnt, hogy felszívta magát Vlad Caba együttese, Kuzmanoski és Rusia góljainak révén hamar kiegyenlítettek, de a tordaiaknak volt ellenszere és tíz perc alatt hat gólos előnyt hoztak össze.

Ezt követően lényegében csak futottak az eredmény után az udvarhelyiek, de nem tudtak közelebb férkőzni, folyamatosan 5-6 gól volt a hátrányuk. A végső döfést Thalmaier gólja, majd Pallag védése jelentette az 58. percben. A mérkőzés Kuzmanoski kapufájával és egy tordai góllal ért véget. Az SzKC idén sem tudott a legjobb négy közé kerülni és akárcsak tavaly, a megint a tordai együttes állította meg az udvarhelyi gárdát.